wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

5 medali dla UKS Skoczek Władysławów na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików

5 medali dla UKS Skoczek Władysławów na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików
 

Podwójne złoto i srebro oraz brąz – z takimi medalami wrócili zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek Władysławów z, odbywających się w ubiegły weekend, Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików - Kalisz 2022.

Tradycyjnie pierwsze medale zdobyli płotkarze. Antoni Pławiński kolejny raz poprawił swój rekord życiowy i wywalczył złoty medal w biegu na 60 m przez płotki. Młodszy o rok Mateusz Szewczyński, dwukrotnie poprawił swój najlepszy wynik i z Mistrzostw Województwa przywiózł swój pierwszy brąz.

reklama

Mateusz Nijakowski w efektowny sposób zwyciężył w biegu na 2000 m, rekompensując sobie nieudany start sprzed tygodnia w Toruniu. W tym samym biegu, utalentowany młody biegacz Franciszek Grzymski (rocznik 2009), wywalczył srebrny medal. Na 400 m przed metą Franek wyszedł na drugą pozycję i, niezagrożony, minął metę za kolegą klubowym.

Aleksander Zydorkiewicz uzupełnił kolekcje medali o srebro w skoku wzwyż. W finale na 60 m dobrze zaprezentował się Antoni Pławiński PB 7,77 s. O finał otarła sie też Maria Pawluczyk - 8,69 s. PB, uzyskując najlepszy wynik wśród młodziczek w historii klubu.

Pozostali zawodnicy swoją ambitną postawą potwierdzili, że UKS Skoczek Władysławów zalicza się do przodujących klubów lekkoatletycznych w Wielkopolsce.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS...

Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS Skoczek...

28 wrz.
Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili...

Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili z...

12 wrz.
Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze...

Dofinansowanie na obóz i buty. Sprinter ze Słodkowa...

6 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama