piątek 26 kwietnia 2024

Marii, Marzeny, Ryszarda

5 medali dla UKS Skoczek Władysławów na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików

Podwójne złoto i srebro oraz brąz – z takimi medalami wrócili zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek Władysławów z, odbywających się w ubiegły weekend, Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików - Kalisz 2022.

Tradycyjnie pierwsze medale zdobyli płotkarze. Antoni Pławiński kolejny raz poprawił swój rekord życiowy i wywalczył złoty medal w biegu na 60 m przez płotki. Młodszy o rok Mateusz Szewczyński, dwukrotnie poprawił swój najlepszy wynik i z Mistrzostw Województwa przywiózł swój pierwszy brąz.

Mateusz Nijakowski w efektowny sposób zwyciężył w biegu na 2000 m, rekompensując sobie nieudany start sprzed tygodnia w Toruniu. W tym samym biegu, utalentowany młody biegacz Franciszek Grzymski (rocznik 2009), wywalczył srebrny medal. Na 400 m przed metą Franek wyszedł na drugą pozycję i, niezagrożony, minął metę za kolegą klubowym.

Aleksander Zydorkiewicz uzupełnił kolekcje medali o srebro w skoku wzwyż. W finale na 60 m dobrze zaprezentował się Antoni Pławiński PB 7,77 s. O finał otarła sie też Maria Pawluczyk - 8,69 s. PB, uzyskując najlepszy wynik wśród młodziczek w historii klubu.

Pozostali zawodnicy swoją ambitną postawą potwierdzili, że UKS Skoczek Władysławów zalicza się do przodujących klubów lekkoatletycznych w Wielkopolsce.