Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Maksym Haponov Wicemistrzem Wielkopolski. Sukcesy zawodników Judo Turek oraz Kasztelanii Brudzew

Maksym Haponov Wicemistrzem Wielkopolski. Sukcesy zawodników Judo Turek oraz Kasztelanii Brudzew
 

Dziesięcioro zawodników i zawodniczek klubów KS Judo Turek oraz GKS Kasztelania Brudzew reprezentowało nasz region na Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w judo i w Eliminacjach do OOM, które rozegrane zostały w dniu 26 marca, w Mochach za Przemętem.

Pierwszy do walki stanął Wojtek Świniarski, który przez trójkątne duszenie nogami, wygrał przed czasem. Kolejny zawodnik – Maksym Haponov błyskawicznie wygrał wszystkie walki eliminacyjne, aby ostatecznie ulec w pasjonującym finale, zdobywając Wicemistrzostwo Wielkopolski. Warto wspomnieć, iż Maksym jest utytułowanym zawodnikiem Sambo, które trenował z ogromnymi sukcesami (35 medali złotych, 21 srebrnych, 23 brązowe) w klubie SC Y.Danilyala Charków, z którego pochodzi. Od momentu ucieczki po napaści Rosji na Ukrainę, trenuje w turkowskim klubie, gdzie został przyjęty bardzo serdecznie i już nawiązał wspaniałe przyjaźnie.

reklama

Mistrzami Wielkopolski w Judo Mochy 2022 zostali Michalina Trybus oraz Filip Rosicki. Tytułem Wicemistrza mogą pochwalić się Wojtek Świniarski, Maksym Haponov i Borys Górski. Brązowe medale wywalczyli Adam Kowalski, Amelka Łakomicka, Bartek Chęciński oraz Szymon Sacewicz.

Oba kluby składają podziękowania dla Roberta Karolaka z firmy Elektrokabel Turek, Artura Kaźmierczaka oraz Agnieszki Górskiej, za współfinansowanie wyjazdu na Mistrzostwa Wielkopolski.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

Wrócili z brązowym medalem. Tuliszkowscy judocy...

Wrócili z brązowym medalem. Tuliszkowscy judocy na...

z wczoraj
Dziewczyny z Brudzewa walczyły z wirusem...

Dziewczyny z Brudzewa walczyły z wirusem...

29 wrz.
Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka...

Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka Kujawy...

26 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama