sobota 20 kwietnia 2024

Agnieszki, Amalii, Czecha

Pięć medali dla Strikera Turek na mistrzostwach w Wieruszowie

Pięć medali dla Strikera Turek na mistrzostwach w Wieruszowie - fot.: Striker Turek

Zuzanna Pawlic, Maja Janczyk oraz Lena Dzieciątkowska ze Strikera Turek zdobyły aż pięć medali na Mistrzostwach Polski Centralnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate, które odbyły się w Wieruszowie.

W wieruszowskiej Hali Sportowej przy ul. Warszawskiej, zgromadzili się zawodnicy z 17 klubów z takich miast jak: Bydgoszcz, Chełmn, Kalisz, Toruń, Zduńska Wola, Mysłowice, Polkowice, Serock, Świecie, Jaworzna oraz gospodarzy z Wieruszowa. Mistrzostwa odbywały się w dwóch konkurencjach: kata i kumite knock-down kyokushin karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz, natomiast w rolę sędziego technicznego wcielił się shihan Artur Wilento.

Zuza w konkurencji kata do lat 12, zdobyła 3 miejsce. Maja w tej samej kategorii wywalczyła 2 miejsce. Lena w konkurencji kata zdobyła 3 miejsce. Maja oraz Lena startowały w konkurencji kumite, gdzie Maja, w swojej konkurencji wiekowej i wagowej, zdobyła 2 miejsce, natomiast Lena w swojej wywalczyła 3 pozycję. Dużym wyróżnieniem był awans Leny do kadry Polski Karate. Wszystkie dziewczyny trenują pod opieką Ariela Więcławka.

Klub Striker zaprasza młodych adeptów na zajęcia karate w Turku. Najmłodsi zawodnicy w „Striker” trenują już od 3-go roku życia w specjalnej FUN grupie KARATE KID (nauka przez zabawę).