wtorek 24 maja 2022

Joanny, Zdenka, Zuzanny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Pięć medali dla Strikera Turek na mistrzostwach w Wieruszowie

Pięć medali dla Strikera Turek na mistrzostwach w Wieruszowie - fot.: Striker Turek
fot.: Striker Turek 

Zuzanna Pawlic, Maja Janczyk oraz Lena Dzieciątkowska ze Strikera Turek zdobyły aż pięć medali na Mistrzostwach Polski Centralnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate, które odbyły się w Wieruszowie.

W wieruszowskiej Hali Sportowej przy ul. Warszawskiej, zgromadzili się zawodnicy z 17 klubów z takich miast jak: Bydgoszcz, Chełmn, Kalisz, Toruń, Zduńska Wola, Mysłowice, Polkowice, Serock, Świecie, Jaworzna oraz gospodarzy z Wieruszowa. Mistrzostwa odbywały się w dwóch konkurencjach: kata i kumite knock-down kyokushin karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz, natomiast w rolę sędziego technicznego wcielił się shihan Artur Wilento.

reklama

Zuza w konkurencji kata do lat 12, zdobyła 3 miejsce. Maja w tej samej kategorii wywalczyła 2 miejsce. Lena w konkurencji kata zdobyła 3 miejsce. Maja oraz Lena startowały w konkurencji kumite, gdzie Maja, w swojej konkurencji wiekowej i wagowej, zdobyła 2 miejsce, natomiast Lena w swojej wywalczyła 3 pozycję. Dużym wyróżnieniem był awans Leny do kadry Polski Karate. Wszystkie dziewczyny trenują pod opieką Ariela Więcławka.

Klub Striker zaprasza młodych adeptów na zajęcia karate w Turku. Najmłodsi zawodnicy w „Striker” trenują już od 3-go roku życia w specjalnej FUN grupie KARATE KID (nauka przez zabawę).

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Lekkoatleci ze Słodkowa będą mieli swojego...

Lekkoatleci ze Słodkowa będą mieli swojego patrona....

18 maj.
Piętnastka z trzynastką. Udany występ...

Piętnastka z trzynastką. Udany występ Turkowskiego...

17 maj.
Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali....

17 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama