środa 25 maja 2022

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »

Walczyli jak lwy i zwyciężyli! Tur 1921 Turek - GKS Rzgów 4-2

Walczyli jak lwy i zwyciężyli! Tur 1921 Turek - GKS Rzgów 4-2 - fot. MKS Tur 1921 Turek

Niezwykle zaciętą walkę stoczyli seniorzy Tur 1921 Turek w niedzielnym spotkaniu z GKS Rzgów. Zespół gości przystąpił do tego spotkania bardzo zmotywowany, zwycięstwo w Turku pozwoliłoby im dogonić nasz zespół w tabeli.

Drużyna ze Rzgowa nastawiła się na prostą grę, czyli skuteczną akcję w defensywie i akcje z kontry. W pierwszej połowie ta taktyka okazała się skuteczna, bo Tur nie potrafił sforsować obrony gości. Dwie kontry rywali okazały się skuteczne i do przerwy przegrywaliśmy 0-2.

Biorąc pod uwagę ilość bramek strzelanych przez zawodników Tura po przerwie, druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie. Turkowianie już od początku ruszyli ostro do odrabiania strat. W 48 minucie udało się po raz pierwszy przełamać defensywę gości. Dokonał tego Jakub Skopiński, który wykorzystał dośrodkowanie Michała Szymańskiego i głową skierował piłkę do bramki. Pięć minut później straty z pierwszej połowy zostały odrobione. Dośrodkowanie z prawej strony Adama Oleksego i tym razem Maciej Maliński z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki. Tur coraz bardziej nacierał chcąc strzelić zwycięską bramkę. W 65 minucie Tur wyszedł wreszcie na prowadzenie. Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Maciej Maliński i było 3-2. W 74 minucie końcowy wynik ustalił Marcel Kostrzewski strzelając na 4-2.

Zwycięstwo było dużym krokiem w kierunku awansu do A-klasy. Mecz przyniósł kolejny debiut zawodnika z rocznika 2005. W końcówce spotkania na boisku pojawił się Gabriel Janik dla którego były to pierwsze minuty w zespole seniorów. W kadrze meczowej znaleźli się również dwaj zawodnicy z rocznika 2006 Oliwier Szczesiak i Piotr Zieliński, którzy jeszcze w tym sezonie zaliczą debiut w drużynie seniorów.

Skład: Filip Jarek-Bartłomiej Frątczak-Filip Staszak-Adam Oleksy-Gracjan Budka-Bartek Tomczyk-Jakub Skopiński-Franek Tomaszak-Michał Szymański-Marcel Kostrzewski-Maciej Maliński

Z ławki: Artur Mikosik, Filip Litwin, Tomasz Dróżdż, Gabriel Janik, Michał Juszczak

Na ławce: Oliwier Szczesiak, Piotr Zieliński

Trener: Konrad Grzelak