sobota 25 czerwca 2022

Łucji, Witolda, Wilhelma

30°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali. Striker przed Mistrzostwami Polski

Kopnięcia okrężne na wątrobę dały im 7 medali. Striker przed Mistrzostwami Polski - fot.: Striker Turek
fot.: Striker Turek 

Zuza Drewniak, Kuba Napierała, Iwo Adamek oraz Szymon Kałużny znaleźli się w składzie reprezentacji kadetów oraz juniorów z klubu Striker w Turku na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Suszu. To był ostatni sprawdzian zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

Turniej zgromadził ponad 200 fighterów a wisienką na torcie był finał Pucharu Duet Fight Night, w którym oprócz walk zawodowych odbyły się finały konkurencji ringowych. W pierwszym dniu mistrzostw rozegrano konkurencję Light Contacti, w której turkowianie zdobyli komplet medali. Iwo Adamek został srebrnym medalistą w kategorii do 42 kg. W pierwszej walce wygrał przed czasem, w finale na punkty uległ zawodnikowi gospodarzy. Drugą zawodniczką była Zuza, która również znalazła się na drugiej pozycji. W pierwszym pojedynku wygrała przed czasem kopnięciem okrężnym na wątrobę. W finale przegrała z utytułowaną zawodniczką z Warszawy (medalistka Mistrzostw Świata). Trzecim reprezentantem Turku był Kuba, który nie miał sobie równych, pewnie wygrywając pierwszy pojedynek na punkty, a w finale zwyciężając przed czasem.

reklama

Drugi dzień walk również dostarczył dużo emocji! W sobotę walki eliminacyjne do turnieju głównego DFN miał stoczyć Szymon, kadeci walczyli w drugiej konkurencji Kick-Light. Przez eliminacje Szymon przeszedł już po pierwszej walce, którą skończył przed czasem. Znów królewskie okrężne kopnięcie na wątrobę pozwoliło mu na zwycięstwo w pierwszej rundzie.

Ostatecznie to Iwo Adamek wygrał całą swoją kategorie do 42 kg. W pierwszej walce mimo kontuzji palca, przed czasem odesłał rywala do domu. W finale przez przewagę techniczną wygrał przed czasem. W półfinale również Zuza wygrała w 2 rundzie. W finale, po raz kolejny trafiła na niezwyciężoną Polę, tym razem też przegrywając, lecz różnica punktów w pojedynku miedzy dziewczynami była bardzo mała. Ostatecznie została V-ce Mistrzynią swojej kategorii. Ostatnim reprezentantem Strikera był Kuba. W pierwszej walce wygrał na przed czasem. W finale na punkty przegrał z utytułowanym zawodnikiem z Ukrainy (medalista MŚ w Light – Contact), aktualnie trenującym w Fighterze Nowa Sól.

Na koniec dnia najlepsi dorośli zawodnicy wzięli udział w Pucharze DFN. W kategorii LOW-KICK do 71 kg z Naszego klubu znalazł się Szymon Kałużny. W trzyrundowym pojedynku mierzył się z zawodnikiem z Pruszcza Gdańskiego. Nie znając przeciwnika oraz jego mocnych i słabych stron, jak zawsze pewnie, ale z poszanowaniem przeciwnika oraz jego umiejętności, wyszedł do pojedynku Z pierwszym gongiem walki zawodnicy bez ogródek poszli na twardą wojnę. Lepiej na tym wyszedł Szymon, który dzięki nabytym umiejętnościom kontrolował cały pojedynek. Wzorowe poruszanie, praca na wstecznym i mrożące krew w żyłach kopnięcia (w tym na wątrobę) pozwoliły na zatrzymanie przeciwnika. Z pełnej kontroli walki udało się nawet zaliczyć knock-down przeciwnika pod koniec 2 rundy. Gong uratował przeciwnika Szymona. W trzeciej odsłonie wystarczyło już tylko wytrzymać do końca by zwyciężyć. Szymon pewnie na punkty wygrał finał, zostając zwycięzcą Pucharu DFN w kategorii do 71 kg seniorów.

reklama

Równolegle w Legionowie pod Warszawą odbywały się konsultacje juniorów Kadry Narodowej K-1 oraz Low – kick, w których brał udział zawodnik Strikera Aleksander Kowalczyk. Akcja szkoleniowa miała charakter organizacyjno-techniczny. W treningach brało udział 30 zawodników z całej Polski, doskonaląc i konfrontując swoje umiejętności przed Pucharem Świata w Budapeszcie, który ma być ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Konsultacje odbywały się pod okiem trenerów kadry, Tomasz Szczepaniuka oraz Tomasza Mamulskiego.

Klub Striker Turek składa podziękowania za wsparcie wszystkim osobom i firmom, które na co dzień wspomagają zawodników: Restauracji Hacjenda z Malanowa za pokrycie kosztów wyjazdu, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, InfoBase – systemy informatyczne Łukasz Milczarek oraz Waldkowi Werbińskiemu, WłodarTRANS, Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Aptece Zielonej za wsparcie medyczne oraz firmie Verpack z Dobrej.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Puchar Świata dla Olka Kowalczyka ze Strikera...

Puchar Świata dla Olka Kowalczyka ze Strikera Turek!...

10 czerw.
Zawodnicy Strikera na  Mistrzostwach Polskiego...

Zawodnicy Strikera na Mistrzostwach Polskiego...

4 czerw.
Lekkoatleci ze Słodkowa będą mieli swojego...

Lekkoatleci ze Słodkowa będą mieli swojego patrona....

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama