sobota 25 czerwca 2022

Łucji, Witolda, Wilhelma

30°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jedenaście medali i pucharów, a w tym pięć w kolorze złota

Jedenaście medali i pucharów, a w tym pięć w kolorze złota - fot.: Klub Sportów i Sztuk Walk z Turku.
fot.: Klub Sportów i Sztuk Walk z Turku. 

Zawodnicy czołówki polskich klubów wzięli udział w Międzynarodowym Pucharze Shinkyokushinkai Karate, który odbył się 21 maja w Boguszowie Górce. Nie zabrakło tam też zawodników z Klubu Sportów i Sztuk Walk z Turku.

Łącznie startowało blisko 300 zawodników. Turniej rozegrano w konkurencji kata i walk kontaktowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Jak zawsze w japońskim karate walki były pasjonujące, widowiskowe i wyrównane, a werdykty zapadały dopiero po dogrywkach.

reklama

Podopieczni shihan Dariusza Jasiakiewicza i sensei Waldemara Mila zdobyli 11 medali i pucharów w tym pięć w kolorze złota. Wyniki: Wojciech Gadomski – 2 złote, Mikołaj Buchelt – złoto, Marcel Filipowicz – srebro, Dawid Wiśniewski – złoto i brąz, Marcel Wiśniewski – srebro, Aleksander Wilczek – srebro, Aleksandra Zając – brąz, Piotr Grabowski – 2 brązowe. Tuż za podium znalazł się debiutant Gracjan Kozłowski, który wywalczył IV miejsce.

W międzynarodowym składzie sędziów znalazła się senpai Ewelina Białek Krzyżanowska 1 kyu. Zarząd Klubu składa podziękowania za wsparcie Klubu dla Burmistrza Turku i Tuliszkowa, Zarządowi Powiatu, firmie Maks Pol, Budros Pompy Ciepła, Bogdan Pastuszko EUCO – odszkodowania, radnemu miejskiemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, PGKiM Turek, Getect SA Polska, sensei Tomaszowi Stankiewiczowi, PSB Mrówka Turek, RZK Meble Rachowa –Rafał Zając OZK Poznań.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jedenaście medali i pucharów, a w tym pięć w kolorze złota - fot.: Klub Sportów i Sztuk Walk z Turku.

Podobne artykuły

Reprezentacja z Turku nie miała sobie równych....

Reprezentacja z Turku nie miała sobie równych. XXXI...

13 czerw.
Karatecy z sześciu klubów trenowali w Grzymiszewie

Karatecy z sześciu klubów trenowali w Grzymiszewie

3 czerw.
Piętnastka z trzynastką. Udany występ...

Piętnastka z trzynastką. Udany występ Turkowskiego...

17 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama