sobota 20 kwietnia 2024

Agnieszki, Amalii, Czecha

Cel-pal! Zadanie wykonane! Tur 1921 Turek awansował do A klasy!

Cel-pal! Zadanie wykonane! Tur 1921 Turek awansował do A klasy! - fot.: MGKS TUR 1921 TUREK

W sobotę, 28 maja Tur 1921 Turek, wygrywając 3-1 z zespołem Sparta Russów, zapewnił sobie awans do A-klasy. – Niezmiernie cieszy nas to, że drużyna zbudowana z 16-letnich Junioròw zdobyła drugie miejsce w tabeli – mówił po meczu prezes Tura Artur Poszwa.

Tradycyjnie jak to bywało w wielu meczach tej rundy spotkanie zaczęło się dla Tura bardzo słabo – wiele było błędów, strat i niedokładności. Rywale wykorzystując w pierwszej połowie słabszą dyspozycję Tura, po stałym fragmencie gry prowadzili 1-0.

Po przerwie zawodnicy Tura poprawili swoją grę i stworzyli sobie sporo okazji bramkowych, jednak zawodziła skuteczność. Dopiero w 60 minucie piłkę w polu karnym przyjął Maciej Maliński, wykonując zwód został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam faulowany i wyrównał na 1-1. Cztery minuty później było już 2-1. Płaski strzał z dystansu Gracjana Budki zaskoczył bramkarza gości i Tur wyszedł na prowadzenie.

Ostateczny wynik meczu, 3-1 ustalił Michał Szymański, strzelając z rzutu karnego. Goście pod koniec meczu mieli jeszcze swoje okazje, ale tu znakomicie spisał się bramkarz Tura, Filip Jarek. W końcówce meczu na boisku zameldowali się dwaj najmłodsi zawodnicy (rocznik 2006): Oliwier Szczesiak i Piotr Zieliński. Jest to kolejny rocznik wychowanków Tura, który zadebiutował w drużynie seniorów w tym sezonie. – Wygrana dała nam awans do A-klasy i to już przed dwoma meczami do końca rozgrywek – nie krył radości Artur Poszwa.