czwartek 18 kwietnia 2024

Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy

Ostatni mecz sezonu za nimi. Tur 1921 Turek - Wicher Mycielin 3-2

Ostatni mecz sezonu za nimi. Tur 1921 Turek - Wicher Mycielin 3-2 - fot.: MGKS TUR 1921 TUREK

Ostatni mecz w B klasie rozegrali młodzi zawodnicy Tura 1921 Turek w niedzielne popołudnie. Bilans wiosennej rundy: dziesięć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka, zapewnił drużynie awans do A-klasy.

Mecz wcale nie zaczął się rewelacyjnie. Zespół Tura 1921 Turek początkowo przegrywał 1-0. Zawodnikom udało się wyjść na prowadzenie 2-1, ale w 70 minucie spotkania, drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Bartek Tomczyk.

Kilka minut późnej goście doprowadzili do remisu. Dopiero w 94 minucie spotkania, grając w okrojonym składzie, zawodnicy Tura zdobyli zwycięską bramkę. Gola na wagę 3 punktów strzelił kapitan drużyny Bartłomiej Frątczak, a asystę z rzutu wolnego zaliczył Cyprian Oleksy (rocznik 2007!), dla którego był to absolutny debiut w zespole seniorów.

Runda wiosenna kończy się z bilansem 10 zwycięstw, jednym remisem i jedną porażką, co daje Turowi oficjalnie awans do A-klasy. Trzon zespołu stanowili zawodnicy z roczników 2004/2005. W trakcie sezonu kolejni zawodnicy z rocznika 2005 otrzymywali szansę debiutu, zadebiutowało również dwóch zawodników rocznika 2006. Sezon zakończył udany debiut rocznika 2007. Bramki w niedzielnym meczu zdobyli Marcel Kostrzewski, Bartek Tomczyk i Bartłomiej Frątczak.

Po meczu odbył się piknik grillowy. Odbyły się również dwa konkursy. Najliczniej w barwach klubowych zebrała się grupa młodzika i to do tej drużyny trafiła nagroda. Wszystkie dzieci z klubu, które przybyły na stadion otrzymały losy. W przerwie rozlosowano losy, a ci, którym dopisało szczęście, w przerwie mogli strzelać rzuty karne bramkarzowi drużyny seniorów.