sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Miłośnicy żeglowania rywalizowali na zbiorniku Przykona

Miłośnicy żeglowania rywalizowali na zbiorniku Przykona - Regaty na zbiorniku Przykona / fot. UG Przykona
Regaty na zbiorniku Przykona / fot. UG Przykona 

Gmina Przykona sportami wodnymi stoi i basta! Popularność zbiornika wodnego sprawia, że oprócz wypoczynku na plażach wokół akwenu, mieszkańcy powiatu i goście chętnie uprawiają sporty wodne, w tym żeglarstwo. Sprawdzianem umiejętności w żeglowaniu są organizowane co roku regaty o puchar Wójta Gminy Przykona.

W tegorocznych zawodach zorganizowanych przez Koło Żeglarskie „Złota Szekla” uczestniczyło 10 jachtów. Udział w regatach był bezpłatny,  Na starcie stanęły zarówno obsady z Klubu Złota Szekla i zaprzyjaźnionych klubów a także liczne grono żeglarzy niezrzeszonych. Mimo niezbyt silnego wiatru nie obyło się bez przygód. Zerwany fał grota unieruchomił jedną z drużyn w trakcie ostatniego wyścigu. Doświadczeni żeglarze poradzili sobie z trudną sytuacją i po zabezpieczeniu żagla zostali odholowani do portu.

reklama

W regatach wzięło uchwał 10 jachtów w dwóch klasach - katamaranów i turystycznej. Klasyfikacja na mecie wyglądała następująco:

Klasa Katamarany:
1. Guliane Derrine
2.Michał Maciejewski
3.Paweł Maciejewski

Klasa Turystyczna:
1.Krzysztof Statuch, Wojciech Ststuch, Anna Sobaniec,
2.Stanisław Jaśiński, Patryk Kowalewski
3.Adam Kubiak, Paweł Łakomicki

Wszyscy uczestnicy regat zostali nagrodzeni drobnymi upominkami a zdobywcy podium pamiątkowymi statuetkami, dyplomami oraz nagrodami wręczonymi przez Wójta Broniszewskiego, głównego sponsora zawodów.

Czym by były regaty żeglarskie bez ulubionych szant. Wspólną biesiadą i śpiewaniem  żeglarskich przebojów na które zaprosił Komandor Klubu Złota Szekla zakończono tegoroczną rywalizację.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Widowiskowy Finał Motoparalotniowych...

Widowiskowy Finał Motoparalotniowych Slalomowych...

7 sierp.
Już w niedzielę finał! Ósma edycja Otwartych...

Już w niedzielę finał! Ósma edycja Otwartych...

2 sierp.
Kraksy, widowiskowe powietrzne ewolucje i...

Kraksy, widowiskowe powietrzne ewolucje i emocje...

23 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama