piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Podziemny trening. Karatecy z Turku trenowali w kopalni soli

Podziemny trening. Karatecy z Turku trenowali w kopalni soli - fot.: Klub Sportów i Sztuk Walk w Tuliszkowie
fot.: Klub Sportów i Sztuk Walk w Tuliszkowie 

Zawodnicy oraz kadra trenerska z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku na ostatni trening przed dwumiesięczną wakacyjną przerwą od szkoły, przenieśli się z sali sportowej… 600 metrów pod ziemię, do kopalni soli w Kłodawie.

Największa czynna kopalnia soli kamiennej w kraju, a nawet w Europie, z ponad 70-cio letnią tradycją, gościła zawodników sekcji Karate ShinKyokushinkai. Najlepsi zawodnicy z gminy Tuliszków, zjechali do położonej najgłębiej na świecie podziemnej trasy turystycznej, gdzie w asyście przewodników przez 2,5 godziny zgłębiali historię kopalni, zapoznawali się z trudami pracy górniczej, a także podążali szlakiem wycieczkowym, który przebiega przez pokłady unikatowej soli różowej, wydobywanej jedynie w Kłodawie i Pakistanie.

reklama

Po wycieczce nadszedł czas na wspólny trening w sali koncertowej kopalni, na którym pierwszy raz w historii Klubu Sportów i Sztuk Walk, karatecy poczuli co to znaczy – ciężka praca pod ziemią.

Tuliszkowski klub dziękuje Zarządowi Kopalni Kłodawa w tym pana Tomasza Ignaczaka, Zarządowi Powiatu, firmie Maks Pol, Budros Pompy Ciepła, Bogdan Pastuszce EUCO – odszkodowania, radnemu miejskiemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, PGKiM Turek, Getect SA Polska, sensei Tomaszowi Stankiewiczowi, PSB Mrówka Tuliszków, RZK Meble Rachowa –Rafałowi Zającowi OZK Poznań.

W okresie wakacji wszystkie chętne dzieci zapraszamy na bezpłatne zajęcia w każdy wtorek w godzinach 17.30-18.3o. Młodzież na treningi bezpłatne boksu i kickboxingu w każdą środę w godzinach 19.00-20.30 info tel 6913714490.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

3 sierp.
Reprezentacja z Turku nie miała sobie równych....

Reprezentacja z Turku nie miała sobie równych. XXXI...

13 czerw.
Karatecy z sześciu klubów trenowali w Grzymiszewie

Karatecy z sześciu klubów trenowali w Grzymiszewie

3 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama