sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Od skrzatów do seniorów. Tur 1921 Turek podsumowuje sezon 2021/2022

Od skrzatów do seniorów. Tur 1921 Turek podsumowuje sezon 2021/2022 - fot: Tur 1921 Turek
fot: Tur 1921 Turek 

150 czynnych zawodników, 257 rozegranych meczy, awans dopiero co utworzonej drużyny seniorskiej – Zarząd Klubu Tur 1921 Turek podsumowuje sezon 2021/2022.

W minionym sezonie czynny udział w treningach, oraz meczach udział wzięło 150 zawodników. Po raz pierwszy od kilku lat zaczęła funkcjonować drużyna seniorów, która, stworzona z zespołu juniorów, już w pierwszym roku uzyskała awans. Sukcesy odnosiły również grupy młodzieżowe. Jesienią mistrzostwo i awans do ligi wojewódzkiej wywalczyli trampkarze starsi, a mistrzostwo swojej ligi zdobyli również juniorzy młodsi.

reklama

Wiosną postanowiono rozwijać maksymalnie zawodników, biorąc udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej lub starszej kategorii. Trampkarze nieźle zaprezentowali się w lidze wielkopolskiej, w każdym meczu stawiając czoła rywalom. Zabrakło szczęścia w paru meczach i ostatecznie zawodnicy Tura 1921 Turek zajęli szóste miejsce. Juniorzy młodsi zostali zgłoszeni do juniorów starszych. Mimo gry młodszymi rocznikami w silnej lidze, w której rywalizowali z uznanymi klubami w regionie takimi jak chociażby Astra Krotoszyn, czy Pogoń Nowe Skalmierzyce udało się wywalczyć czwarte miejsce.

W młodszych kategoriach, czyli trampkarz młodszy, młodzik młodszy klub skupił się na rozwoju indywidualnym zawodników i na tym, aby zawodnicy jak najwięcej rywalizowali w meczach. Po raz pierwszy powstała druga grupa młodzika młodszego, dzięki czemu wszyscy zawodnicy mogli brać udział w meczach ligowych. Od kategorii orlik w dół zespoły nie grają na wyniki. Tym bardziej cieszy zaangażowanie i poczynione postępy w grupach, w których przybywa coraz więcej dzieci, które chcą reprezentować i rozwijać się w klubie.

Zawodnicy rozegrali łącznie 257 spotkań. Liczba ta robi wrażenie, ale jeszcze większe może zrobić suma kosztów z nimi związana. Koszt jednego meczu wynosi od 180 zł, aż do 1500 zł. Najniższa stawka to mecz sparingowy, rozegrany na własnym boisku (koszt sędziego, opieki medycznej). Każdy mecz ligowy w zależności od kategorii jest już wyższy i wynosi kilkaset złotych. Wspomniane 1500 złotych to maksymalny koszt to chociażby meczu wyjazdowego w Lesznie, w lidze wojewódzkiej. Wielu spotkań nie udałoby się zrealizować, gdyby nie wsparcie samorządu, sponsorów i rodziców.

reklama

Kierunek rozwoju klubu w poprzednim sezonie nastawiony był na inwestycje w młodzież i dzieci. Wydatki ponoszone przez klub maksymalizowane były w grupach młodzieżowych. Zarząd klubu Tur 1921 Turek dziękuje kibicom, którzy aktywnym dopingiem wspierali drużyny nie tylko seniorów, ale również wszystkie grupy młodzieżowe.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Od skrzatów do seniorów. Tur 1921 Turek podsumowuje sezon 2021/2022 - fot: Tur 1921 Turek

Podobne artykuły

Beach Soccer w Grąbkowie! Już w sobotę  XI...

Beach Soccer w Grąbkowie! Już w sobotę XI Otwarte...

3 sierp.
Jak wybrać najlepszych bukmacherów na piłkę...

Jak wybrać najlepszych bukmacherów na piłkę nożną? 

2 sierp.
Za nimi intensywny tydzień! Młodzi zawodnicy...

Za nimi intensywny tydzień! Młodzi zawodnicy Tura...

1 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama