piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Druhny i druhowie z Głuchowa rozpoczynają zmagania w Słowenii. Kibicuj naszym na Olimpiadzie w Celje!

Druhny i druhowie z Głuchowa rozpoczynają zmagania w Słowenii. Kibicuj naszym na Olimpiadzie w Celje! - fot. OSP Głuchów / Gmina Kawęczyn
fot. OSP Głuchów / Gmina Kawęczyn 

Już dziś startują zmagania sportowe w ramach Olimpiady Pożarniczej Celje 2022 w Słowenii. Nasz kraj reprezentują drużyny z gminy Kawęczyn czyli KDP i OSP Głuchów. Całość zmagań można będzie śledzić online na stronie gospodarzy imprezy.

Druhny oraz druhowie z Głuchowa w ramach przygotowań do olimpiady w dniach 18-19 lipca uczestniczyli w treningach, które umożliwiały aklimatyzację oraz zapoznanie się ze sprzętem. Ćwiczenia te podlegały ocenie sędziów, dzięki czemu drużyny otrzymały cenne uwagi. Czasy uzyskane przez zawodników napawają optymizmem przed głównymi startami. W środę, 20 lipca, odbyło się oficjalne rozpoczęcie Olimpiady Pożarniczej Celje 2022. Na stadionie w Słowenii zebrały się wszystkie reprezentacje. Po uroczystym przemarszu uczestników zawodów odpalono olimpijski znicz.

reklama

Dziś i jutro przewidywane są starty naszych drużyn. OSP Głuchów - 22.07.2022 (piątek) o godz. 14:30 i KDP Głuchów - 23.07.2022 (sobota) o godz. 9:45. Zmagania strażaków można śledzić online:
Facebooku https://www.facebook.com/CTIF2022/
lub na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UChonxjphxS9izdYTmCf9qCw.

Zachęcamy do oglądania i kibicowania reprezentantom naszego powiatu.

Udział KDP oraz OSP Głuchów na Olimpiadzie w Słowenii nie byłyby możliwy bez wsparcia lokalnych podmiotów. Wyjazd do Celje wsparła Gmina Kawęczyn, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Turku oraz Państwowa Straż Pożarna.

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: michal@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Brązowe medalistki powróciły do jednostki....

Brązowe medalistki powróciły do jednostki. Gorące...

26 lip.
Druhny z Głuchowa trzecią drużyną kobiecą...

Druhny z Głuchowa trzecią drużyną kobiecą świata!...

24 lip.
Z Głuchowa do Cejle. Młodzi zawodnicy OSP na...

Z Głuchowa do Cejle. Młodzi zawodnicy OSP na...

18 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama