piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Druhny z Głuchowa trzecią drużyną kobiecą świata! OSP Głuchów najlepsi wśród jednostek z Polski.

Druhny z Głuchowa trzecią drużyną kobiecą świata! OSP Głuchów najlepsi wśród jednostek z Polski. - fot. OSP Głuchów / Gmina Kawęczyn
fot. OSP Głuchów / Gmina Kawęczyn 

W sobotę 23 lipca zakończyła się Strażacka Olimpiada w Celje. O wielkim sukcesie mogą mówić panie z Kobiecej Drużyny Pożarniczej z Głuchowa, które wywalczyły medalowe 3 miejsce. Dobry występ zaliczyli także koledzy z OSP Głuchów, którzy plasując się na 14 pozycji wśród wszystkich drużyn męskich.

Przez przeszło tydzień po przybyciu do Celje drużyny KDP Gluchów oraz OSP Głuchów aklimatyzowały się i trenowały przed finałowymi startami, które odbyły się w weekend 22-23 lipca na stadnionie w słowieńskim Celje. Pierwsi na starcie w piątek stanęli druhowie. Do pokonania mieli sztafetę oraz zadanie bojowe wg. regulaminu CTIF. Ostatecznie strażacy z Głuchowa zajęli 14 pozycję, co dało im m.in. najlepszą pozycję z wszystkich polskich drużyn męskich. Panie z Głuchowa do rywalizacji przystąpiły wczesnym rankiem w sobotę 23 lipca, którą ostatecznie zakończyły na podium z brązowym medalem.

reklama

Dla obu drużyn już sam udział w Olimpiadzie w Celje był wielkim wyróżnieniem. Udział KDP oraz OSP Głuchów na Olimpiadzie w Słowenii nie byłyby możliwy bez wsparcia lokalnych podmiotów. Wyjazd do Celje wsparła Gmina Kawęczyn, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Turku oraz Państwowa Straż Pożarna.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Brązowe medalistki powróciły do jednostki....

Brązowe medalistki powróciły do jednostki. Gorące...

26 lip.
Druhny i druhowie z Głuchowa rozpoczynają...

Druhny i druhowie z Głuchowa rozpoczynają zmagania w...

22 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama