wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Gardzielik, Kozelan, Wysocki - młodzi sportowcy pochodzący z powiatu tureckiego, uhonorowani przez Starostę Tureckiego

Gardzielik, Kozelan, Wysocki - młodzi sportowcy pochodzący z powiatu tureckiego, uhonorowani przez Starostę Tureckiego - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Bokser Kamil Gardzielik, sprinter Hubert Kozelan i lekkoatleta Mikołaj Wysocki to młodzi sportowcy, którzy nie tylko odnoszą swoje kolejne sportowe sukcesy, ale też są swoistymi ambasadorami powiatu tureckiego. Stąd pochodzą, tu stawiali swoje pierwsze kroki, wreszcie, tu wracają. W ubiegłym tygodniu byli gośćmi starosty Dariusza Kałużnego.

Trzydziestoletni pięściarz Kamil Gardzielik pochodzi z gminy Dobra. Na swoim koncie ma 15 wygranych walk. Podczas ostatniego pojedynku wykazał się nie tylko dobrą techniką, ale również wspaniałą kondycją, która pozwoliła mu pokonać Aleksandra Iwanowa. W ubiegłym roku był gwiazdą ubiegłorocznej Gali Boksu Zawodowego GIA Challenger's Boxing Night 2, współorganizowanej przez jednostki samorządowe z terenu powiatu tureckiego.

reklama

Hubert Kozelan jest utalentowanym sprinterem, lekkoatletą młodego pokolenia, pochodzącym z Turku. Swoją karierę sportową rozpoczął już w szkole podstawowej, zdobywając choćby Mistrzostwo Wielkopolski w 4-boju lekkoatletycznym. Potem rozpoczął treningi w Ludowym Klubie Sportowym „Maraton” Turek, pod okiem Zbigniewa Ryczyńskiego. Po przeprowadzce do Gdańska, został reprezentantem klubu AZS-AWFiS Gdańsk. Tam kariera sportowa Huberta przyspieszyła, o czym świadczą liczne zwycięstwa w biegach na 60 i 100 metrów w Mistrzostwach Polski zarówno „Juniorów młodszych”, jak i „Juniorów starszych” oraz ostatni sukces – zaproszenie do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce, które odbywały się na początku sierpnia bieżącego roku w kolumbijskiej Cali.

Swoje pierwsze kroki w lekkoatletyce, a konkretnie w biegach na średnich dystansach, Mikołaj Wysocki stawiał w UKS Skoczek Władysławów. Po kilku latach przeszedł do klubu CZWS Zawisza Bydgoszcz SL. Tam, pod okiem utytułowanego trenera Sylwestra Niebudka, rozwija swoją sportową karierę, specjalizując się w biegach przez przeszkody. Systematyczna i wytrwała współpraca z nowym szkoleniowcem, już zaowocowała wymiernymi osiągnięciami – podczas Mistrzostw Polski „Juniorów młodszych” w biegach przez przeszkody na dystansach 1000 i 2000 metrów.

W ubiegłym tygodniu Starosta Turecki wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu, Piotrem Szewczyńskim, spotkał się z młodymi sportowcami i uhonorował ich listami gratulacyjnymi oraz upominkami. Sportowcom towarzyszyli najbliżsi członkowie rodziny.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3

Podobne artykuły

Uznanie dla młodego sportowca z Przykony....

Uznanie dla młodego sportowca z Przykony. Kajetan...

16 wrz.
Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi!...

6 wrz.
Kajtek Bajzert z Przykony brązowym medalistą...

Kajtek Bajzert z Przykony brązowym medalistą...

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama