wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Kajtek Bajzert z Przykony brązowym medalistą Mistrzostw Europy w boksie!

Kajtek Bajzert z Przykony brązowym medalistą Mistrzostw Europy w boksie!
 

Czternastoletni Kajetan Bajzert na co dzień mieszka w Przykonie. W Klubie Zagłębie Konin, z prawdziwą pasją, trenuje boks. Z Mistrzostw Europy Młodzików do lat 14, które odbywały się w Turcji, wrócił z brązowym medalem.

W mistrzostwach wzięło udział 378 zawodniczek i zawodników z 28 krajów, w tym 19-osobowa reprezentacja Polski. Mistrzostwach Europy Młodzików do lat 14 odbyły się w Turcji w miejscowości Erzurum. Wśród największych reprezentacji były: Armenia, Azerbejdżan, Anglia, Gruzjam Węgry, Irlandia, Włochy, Mołdawia, Polska, Rumunia, Turcja i Ukraina. Turniej mistrzowski młodzików (EUBC Schoolboys & Schoolgirls European Boxing Championships) odbył się od 12 do 20 sierpnia. Walki odbywały się w 29 kategoriach wagowych.

reklama

W swojej pierwszej walce Kajtek zmierzył się z zawodnikiem z Ukrainy i wygrał ten pojedynek 4:1. W pojedynku o wejście do finału, po bardzo zaciętej walce, uległ zawodnikowi z Gruzji (późniejszemu Mistrzowi Europy), ostatecznie zdobywając brąz.

Cała reprezentacja Polski opuściła Turcję z imponującym wynikiem dziewięciu medali. Wśród nich znalazł się ten wywalczony przez Kajtka!

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3

Podobne artykuły

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.
Uznanie dla młodego sportowca z Przykony....

Uznanie dla młodego sportowca z Przykony. Kajetan...

16 wrz.
Jan Antoniewicz i Wiktoria Drożak z UKS Judo w...

Jan Antoniewicz i Wiktoria Drożak z UKS Judo w...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama