sobota 30 września 2023

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Morskie opowieści młodych karateków i judoków z Turku i okolic

Morskie opowieści młodych karateków i judoków z Turku i okolic
 

Dziś już siedzą w szkolnych ławkach, ale jeszcze niedawno wypoczywali i trenowali nad polskim morzem. Dzieci i młodzież z KSISW Turek, WKKK Malanów, KKKS Koło i Gminy, klubów w Tuliszków oraz Kawęczynie, uczestniczyły w obozie sportowym SHINKYOKUSHINKAI Karate, Kickbxingu i judo.

Głównym motywem tegorocznego szkolenia były walki kontaktowe, akrobatyka i walka w parterze z elementami boksu i treningu siłowego. Treningi prowadzili medaliści Mistrzostw Europy, Świata i Polski. Oprócz zajęć sportowych był też czas na zabawę i kosztowanie lokalnych smakołyków i szaleństwa na zjeżdżalniach i dmuchawcach, znajdujących się na terenie ośrodka.

reklama

Tradycyjnie odbyły się też ognisko z pieczonymi kiełbaskami, konkursy grupowe w ramach kabaretów z podziałem na 9 grup z nagrodami, konkurs przeciągania liny oraz trening mocno nocny przy ognistych pochodniach. Dzieciaki codziennie zażywały kapieli morskich i słonecznych na prywatnej plaży ośrodka z pełną obsługą ratowników WOPR.

Obóz odwiedził nawet specjalny gość – super magik, który dał półtora godzinny pokaz iluzji i magii. Odbyły się trzy dyskoteki, zajęcia profilaktyczne i, co najważniejsze, egzamin na wyższe pasy, który tym razem zdali wszyscy.

Podziękowania dla naszych sponsorów, wychowawców i trenerów, którymi byli Shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan, sensei Maciej Kowalczyk 4 dan, sensei Daniel Pakuła 3 dan, senpai Jacek Sobczak 2 kyu oraz pedagog Bożena Jasiakiewicz. Nadzór nad obozem sprawował Okręgowy Związek Karate w Poznaniu . Wszyscy uczestnicy obozu Shinkyokushinkai otrzymali pamiątkowe koszulki z motywami obozu letniego, ufundowane przez OZK Poznań. Przed nami start w nowym sezonie. Już we wrześniu wagowe Mistrzostwa Świata seniorów z udziałem zawodników z 103 krajów w Kielcach, a po nich zgrupowanie prowadzone przez shihan Kenji Midorii 8 dan Prezesa Światowej organizacji Karate w Tokio i członków komitetu technicznego, zawody sportowe, zgrupowanie OZK i egzaminy na stopnie mistrzowskie oraz Mistrzostwa Powiatu.

Zapraszamy do nowych sekcji: informacja pod numerem telefonu 693714490 w godzinach 10.00-17.00

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
Podobne artykuły
Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać na...

Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać na wakacje po sezonie?

22 wrz.
Pierwszy turniej w sezonie i osiem medali dla...

Pierwszy turniej w sezonie i osiem medali dla zawodników Striker Turek

22 wrz.
To będzie pierwsza taka walka w karierze...

To będzie pierwsza taka walka w karierze Patryka. Zawodnik Striker...

18 wrz.
Sensei Emi dała czadu a turkowscy karatecy...

Sensei Emi dała czadu a turkowscy karatecy wrócili z Czarnymi Pasami!

12 wrz.
Letnie treningi dobiegły końca. Wakacyjna...

Letnie treningi dobiegły końca. Wakacyjna Akademia Klubu Sportów i...

5 wrz.
Prozdrowotny koniec wakacji. Dzieci z gminy...

Prozdrowotny koniec wakacji. Dzieci z gminy Kawęczyn spędziły go na...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama