wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi! Reprezentacja Klubu Striker Turek po udanym starcie w Warszawie

Pierwsze zawody Pucharu Polski za nimi! Reprezentacja Klubu Striker Turek po udanym starcie w Warszawie - fot.: Striker Turek
fot.: Striker Turek 

Pięcioosobowa reprezentacja klubu Striker Turek już po pierwszych zawodach w tym sezonie. Kuba Napierała, Iwo Adamek, Julian Mruk, Bartosz Ściński oraz Zuza Drewniak, w sobotę 3 września, wzięli udział w Pucharze Polski w Warszawie. Turniej odbył się na hali AWF-u Warszawa i wzięło w nim udział ponad 250 zawodników.

Kickboxing jako sport olimpijski restrykcyjnie przestrzega wszystkich zasad rywalizacji. Związane jest to z limitami wagowymi (zawodnicy muszą ważyć dokładnie co do 0,1 kg), odpowiednim sprzęcie do walki (również kolor ma znaczenie), zasadach walki a nawet zachowania w trakcie pojedynków. Wszystko to powoduje sporą presję wśród zawodników. Zaprawieni w bojach turkowscy zawodnicy, rejestracji oraz przysłowiową „wagę”, przeszli bez problemów.

reklama

W sobotę od godziny 9:00 rozpoczęła się rywalizacja na 4 matach. Jako pierwsza do swoich pojedynków wyszła Zuza, która ostatecznie w swojej kategorii zajęła pierwsze miejsce. Drugi walczył Julian Mruk, który dopiero w finale uległ przeciwnikowi z Rawy Mazowieckiej, zajmując 2 miejsce w kategorii. Trzecim zawodnikiem był Iwo Adamek, który z kontuzjowaną nogą przegrał w swoim półfinale i zajmuje dobre, trzecie miejsce. Świetnie zaprezentował się Bartosz Ściński, dla którego był to dopiero drugi turniej w karierze. Mimo tak niewielkiego doświadczenia Bartkowi udało się wywalczyć brązowy medal. Bez medalu wrócił za to Kuba, któremu do strefy medalowej zabrakło jednego małego punktu. Wyjazd wsparła firma WłodarTrans, której dziękujemy za użyczenie busa.

Kolejne wyzwania już za miesiąc, na Europen Kickboxing Challenge, który odbędzie się w Sulejówku. Kolejnymi będą Mistrzostwa Świata, w których uczestniczyć będzie Aleksander Kowalczyk oraz Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych z udziałem Szymona Kałużnego. A wszystkich którzy chcieliby rozpocząć treningi klasycznych sztuk i sportów walki (karate, boks oraz kickboxing) i aktywnie spędzić czas na zajęciach fitness, Zumby, samoobrony oraz MMA, klub Striker Turek zaprasza do nowej sali na Ogrodowej 5 (nad Biedronką). Nie każdy musi zostać zawodnikiem ale każdy może trenować!

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Striker Turek2
fot.: Striker Turek3
fot.: Striker Turek4

Podobne artykuły

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku...

16 wrz.
Uznanie dla młodego sportowca z Przykony....

Uznanie dla młodego sportowca z Przykony. Kajetan...

16 wrz.
Jak skutecznie bronić swojej przestrzeni...

Jak skutecznie bronić swojej przestrzeni osobistej....

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama