czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo z Tuliszkowa już po pierwszych startach!

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo z Tuliszkowa już po pierwszych startach! - fot.: UKS Judo Tuliszków
fot.: UKS Judo Tuliszków 

Sukcesami zakończyły się występy młodych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie, którzy brali udział w dwóch turniejach Judo. Wiktoria Drożak , Jan Antoniewicz i Patryk Brzęcki wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski oraz Cracow Judo Open.

Na Mistrzostwach Małopolski startowała Wiktoria Drożak (w kategorii wiekowej juniorki młodszej i juniorki) oraz Jan Antoniewicz (w juniorach). Oboje zawodnicy zakończyli turniej z sukcesami – Jan zajął pierwsze miejsce a Wiktoria w juniorach młodszych trzecie miejsce, a w juniorach drugie miejsce.

reklama

Dzień później zawodnicy startowali w Krakowie na Cracow Judo Open w której wzięło udział około 800 zawodników z Polski i Europy, wśród nich trójka naszych zawodników. Jako pierwszy walczył Patryk, który uległ zawodnikowi z Łotw, ostatecznie odpadając z turnieju. Następnie do walk przystąpiła Wiktoria startująca w juniorach młodszych. Wygrała z zawodniczka z Niemiec i z Polski, ulegając innej zawodniczkę z Niemiec. Ostatecznie wywalczyła srebrny medal. Ostatni do rywalizacji przystąpił Jan, który także zdobył srebrny medal, pokonując po drodze zawodników z Wrocławia oraz Rybnika.

Dla zawodników UKS Judo Tuliszków, były to starty kontrolne po letnich przygotowaniach na obozach klubowych oraz kadry wojewódzkiej. Wyjazd wspierał Jakub Kowalczyk, firma IzoSerwis oraz Krzysztof Roman, Burmistrz Tuliszkowa.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo z Tuliszkowa już po pierwszych startach! - fot.: UKS Judo Tuliszków

Podobne artykuły

Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka...

Sezon jesienny czas start! Podopieczni Marka Kujawy...

26 wrz.
W Tuliszkowie mają

W Tuliszkowie mają "Szatnie na medal"

23 wrz.
Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców....

Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców. Narodowy...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama