piątek 19 kwietnia 2024

Alfa, Leonii, Tytusa

Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili z Poznania z kolekcją medali

Młodzi lekkoatleci z powiatu tureckiego wrócili z Poznania z kolekcją medali - fot.: UKS Skoczek Władysławów

Zawodnicy UKS Skoczek Władysławów i UKS Sprinter Słodków są już po kolejnych wrześniowych zawodach. Z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce z Poznania wrócili z sześcioma medalami: dwoma złotymi, srebrnym i trzema brązowymi oraz z punktami, zaliczanymi do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Lekkoatleci Skoczka wywalczyli cztery medale: dwa złote i dwa brązowe oraz zdobyli w sumie 14 punktów. Mateusz Nijakowski popisał się wspaniałym biegiem na dystansie 1000 metrów przez przeszkody, uzyskując najlepszy wynik w Polsce 2.46,93 s. Jest to zarazem ósmy wynik w historii tej konkurencji. Damian Kuśmierek wywalczył złoty medal w biegu na 110 pł z rekordem życiowym 15,30 s (piąty wynik w Polsce w kat. młodzik) i brązowy na 300pł - 41,24 s PB (siódmy wynik w Polsce). Antoni Pławiński w biegu na 110 pł, stanął na podium na trzecim miejscu - 16,22 s i piątym na 300 m pł, poprawiając o ponad 2 sek rekord życiowy - 42,21s. Ponadto 5 miejsce na 110 pł z rekordem życiowy 16,67 s i 15 miejsce na 300pł zajął – Mateusz Szewczyński.

Antoni Derda, po ambitnej rywalizacji, uplasował się na piątym miejscu w biegu na 1000m z rek. życiowym 3.26,67 s. Marcel Stolarek zajął 11 miejsce w rzucie młotem 23,78 PB i 14 m w rzucie dyskiem. Aleksander Zydorkiewicz - 13 m w skoku wzwyż-140 cm. Dominik Mach - 15 m w rzucie dyskiem i 17 w pchnięciu kulą. Dominik Kaszyński-12 miejsce na 300 m - 41,47 s.

Kacper Mikołajczyk - skok w dal XX miejsce i wieloskok - NM.

Z kolei zawodnicy ze Słodkowa zanotowali najlepszy występ w krótkiej historii klubu zdobywając dwa medale: srebrny i brązowy oraz 7 punktów zaliczanych do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Bartosz Rzempołuch zajął drugie miejsce 600m Pb 1:29.32s. Mateusz Walosz wywalczył trzecie miejsce w rzucie oszczepem PB 44.94m. Amelia Wielgocka zajęła ósmą pozycję na 1000m PB 3:30.94s, Zuzanna Kaźmierczak również ósme miejsce na 600m PB 1:46.81s, a Wiktoria Kaczmarek dziewiąte miejsce 2000m PB 7:46.22s.