czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Andrzej Opłatek z nagrodą PKO Banku Polskiego

Andrzej Opłatek z nagrodą PKO Banku Polskiego - fot.: KadraSkoki.pl
fot.: KadraSkoki.pl 

Reprezentant Polski Andrzej Opłatek zwyciężył w notowanym w światowym rankingu konkursie o nagrodę PKO Banku Polskiego. To kolejny sukces turkowianina, który w ogłoszonym w styczniu rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego został wybrany najlepszym zawodnikiem w skokach przez przeszkody.

W sobotnim konkursie zawodnicy mieli do pokonania dwanaście przeszkód w tym trzy kombinacje podwójne, które wymagały oddania piętnastu skoków. Kręta trasa parkuru została zaprojektowana tak, że dawała możliwości wykonania skrótu już na przeszkodę numer 2. Prowadzenie kolejno obejmowali reprezentanci Polski: Malwina Urbańska, Jarosław Skrzyczyński i Andrzej Opłatek. I to właśnie ostatni z wymienionych, dosiadając konia Le Cordial, zwyciężył zgarniając nie tylko 26 tysięcy złotych nagrody, ale również 50 punktów do Longines Ranking.

reklama

- Jestem bardzo zadowolony. Le Cordial był w super formie od początku tych zawodów, więc bardzo cieszę się z tego zwycięstwa. No i oczywiście wygrać konkurs w domu to daje dużo radości, także jestem bardzo zadowolony – mówił Opłatek.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Opłatek najlepszy w Rankingu Polskiego Związku...

Opłatek najlepszy w Rankingu Polskiego Związku...

14 st.
Zawody konne w Wietchininie skąpane w słońcu

Zawody konne w Wietchininie skąpane w słońcu

05-07-2015
Wideo: Zawody w skokach

Wideo: Zawody w skokach "Andrewex 2014"

22-09-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama