poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w ruchu

Aktywna sobota w Celestynach.
fot.: UG Malanów 

Co to była za sobota! Piękne słonko, babie lato… wymarzony początek jesieni, również w gminie Malanów. To właśnie tam, a dokładniej w Celestynach, odbyła się kolejna edycja biegu i marszu nordic walking.

Na starcie stanęło blisko 70 zwolenników aktywnego spędzania czasu z terenu powiatu tureckiego, Konina, Koła, Kalisza, a nawet Poznania i Łodzi. Najstarszym uczestnikiem imprezy był znany bywalec takich sportowych wydarzeń, Aleksander Grzegorzewski z gminy Dobra (rocznik 1949). Po oficjalnym otwarciu imprezy przez wójta gminy Malanów, Ireneusza Augustyniaka, zawodnicy wystartowali. Biegający mieli do pokonania trasę o długości 10 kilometrów, maszerujący z kijami nordic walking – dystans o połowę krótszy.

reklama

Organizatorami wydarzenia, propagującego ruch i wypoczynek na świeżym powietrzu, były malanowskie instytucje: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury Biblioteka Publiczna.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Malanów2
fot.: UG Malanów3
fot.: UG Malanów4
fot.: UG Malanów5
fot.: UG Malanów6
fot.: UG Malanów7

Podobne artykuły

Przeżył już sto lat i ma ochotę na więcej!...

Przeżył już sto lat i ma ochotę na więcej!...

25 list.
Nowy sprzęt dla druhów strażaków z OSP Malanów

Nowy sprzęt dla druhów strażaków z OSP Malanów

27 paźd.
Będzie

Będzie "cimno i zimno", a na święta bez lampek?...

14 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama