środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS Skoczek i UKS Sprinter na Mistrzostwach Polski w Lublinie

Przywieźli dwa brązowe medale! Zawodnicy UKS Skoczek i UKS Sprinter na Mistrzostwach Polski w Lublinie - fot.: UKS Skoczek Władysławów
fot.: UKS Skoczek Władysławów 

To pierwszy taki przypadek w 25-letniej historii funkcjonowania klubu UKS Skoczek Władysławów! Z Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie, Mateusz Nijakowski i Damian Kuśmierek wrócili z dwoma brązowymi medalami!

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, Mistrzostwa Polski U-16, odbywały się w dniach 24-25 września, na kameralnym stadionie w Lublinie. Mateusz Nijakowski zdobył brąz w biegu na dystansie 1000 m z przeszkodami (z czasem 2.45,13 s. PB), Damian Kuśmierek - brąz na dystansie 110 m przez płotki (14,90 s PB).

reklama

Równie wspaniale spisali się pozostali zawodnicy:

  • Antoni Pławiński zakwalifikował się do biegu finałowego na 110metrów przez płotki w którym zajął szóste miejsce. Antek poprawił rekord życiowy prawie o 0,4 s uzyskał 15,40 s PB. Dzięki olbrzymiej woli walki o jak najlepszy wynik w biegu na 300 pł uzyskał czas 41,10s PB zajmując dziesiąte miejsce. PB o 1,13s.

  • Mateusz Szewczyński, o rok młodszy od swoich kolegów sprawił miłą niespodziankę w biegu na 110 pł. kwalifikując się do finał B i zajmując w nim trzecie miejsce z czasem 16,12 PB

Cała czwórka spróbowała swoich sił w sztafecie 4x100 m, zajmując drugie miejsce w swojej serii a ogółem 13 miejsce w Polsce - 47,70 PB.

reklama

W lubelskich Mistrzostwach Polski wzięli tez udział zawodnicy UKS Sprinter Słodków. Mateusz Walosz zakwalifikował się do ścisłego finału rzutu oszczepem zajmując ostatecznie VIII miejsce, z wynikiem 44,93m. Z kolei Bartosz Rzempołuch zajął 20. miejsce w biegu na 600m z czasem 1:29.89, zapowiadając walkę o lepszą lokatę na następnych mistrzostwach.

Udział w zawodach współfinansowały Gminy Władysławów i Turek.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UKS Skoczek Władysławów2
fot.: UKS Sprinter Słodków3

Podobne artykuły

Spełnione marzenie profesora Panfila. Umowa na...

Spełnione marzenie profesora Panfila. Umowa na...

z wczoraj
Trzecie miejsce razy dwa. Reprezentacja Turku...

Trzecie miejsce razy dwa. Reprezentacja Turku na...

9 list.
Maja i Lena wróciły z medalami. Reprezentacja...

Maja i Lena wróciły z medalami. Reprezentacja Klubu...

7 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama