poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Srebro dla Haponova, brąz dla Kowalskiego! Turkowcy judocy przywieźli z Poznania dwa medale

Srebro dla Haponova, brąz dla Kowalskiego! Turkowcy judocy przywieźli z Poznania dwa medale - fot.: Marek Kujawa
fot.: Marek Kujawa 

Memoriał Judo im. Jigoro Kano, którego czternasta edycja odbywała się w ubiegłym tygodniu w Poznaniu, to jeden z większych turniejów judo dla dzieci i młodzieży w wieku 8 – 16 lat w Polsce. Wzięli w nim udział również młodzi turkowscy judocy, którzy na co dzień trenują pod czujnym okiem Marka Kujawy.

Turniej organizowany jest ku pamięci Mistrza Jigoro Kano, twórcy Japońskiej Sztuki Walki JUDO. 28 października to czas kiedy wypada kolejna rocznica narodzin profesora. Projekt współfinansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Miasto Poznań. Walki rozgrywano w nowoczesnej hali sportowej, mieszczącej 10 pól.

reklama

Ośmioosobowa reprezentacja w składzie: Maksym Haponov, Adam Kowalski, Borys Górski, Szymon Sacewicz, Wiktor Karolak, Amelka Łakomicka, Antoni Muszyński oraz Filip Rosicki spisała się znakomicie, zdobywając dwa medale: Haponov wywalczył srebro, a Kowalski brąz. – Jestem tak bardzo dumny z wszystkich zawodników za ich ciężką pracę, za trud, wyjątkową chęć do walki na najtrudniejszych turniejach – podkreśla trener Marek Kujawa. – Najważniejsze ze tworzą super drużynę My Judo Team My judo family Klub Sportowy JUDO TURek, Kasztelania Brudzew!

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Marek Kujawa2
fot.: Marek Kujawa3
fot.: Marek Kujawa4

Podobne artykuły

Najlepsze piłkarki są ze szkoły w Kawęczynie!...

Najlepsze piłkarki są ze szkoły w Kawęczynie! XX...

24 list.
Kryminalni górą! Policjanci zagrali o Puchar...

Kryminalni górą! Policjanci zagrali o Puchar...

22 list.
Niepodległość świętowali walcząc na turnieju...

Niepodległość świętowali walcząc na turnieju karate....

18 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama