poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Osiek pokonany, lider utrzymany! Tur kończy rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli

Osiek pokonany, lider utrzymany! Tur kończy rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli - fot.: MGKS Tur 1921 Turek
fot.: MGKS Tur 1921 Turek 

Ostatni mecz w sezonie jesiennym zakończył się kolejnym zwycięstwem Tura. Wygrywając w niedzielę 5 – 1 z Osiekiem Wielkim, młodzi zawodnicy z Turku umocnili swoją pozycję lidera, na której kończą rundę. Teraz czas na odpoczynek i regenerację przed decydującymi o awansie rozgrywkami wiosennymi.

Pierwsze 15 minut niedzielnego spotkania należało do gospodarzy, którzy swoja agresywnością i determinacją nieco zaskoczyli zawodników Tura. Tym bardziej, że nasz zespół od pierwszej minuty zagrał z dwoma 15-latkami w składzie: Konradami Perugią oraz Cieślakiem. Z biegiem czasu jednak to Tur uzyskiwał przewagę. Przed przerwą udało się pokonać bramkarza rywali po raz pierwszy. Bramkę na 1-0, z bliskiej odległości, zdobył Maciej Maliński. Po przerwie znów gospodarze ostro ruszyli, jednak ich zapał szybko ostudził tym razem Michał Szymański, który po podaniu Mate Gabelii podwyższył na 2-0. Kolejne bramki dołożyli Konrad Peruga, Marcel Kostrzewski i ponownie Maciej Maliński. W końcówce gospodarze wykorzystali rozprężenie naszego zespołu i strzelili honorową bramkę.

reklama

Niedzielne spotkanie było ostatnim w tegorocznej rundzie jesiennej. – Nasz zespół zgromadził na swoim koncie 34 punkty zaliczając 11 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. Bilans bramek wynosi więc 53-10. Jest to już trzecia runda reaktywowanego zespołu i kolejna, w której na poziomie seniorów debiutują kolejne roczniki juniorów. Ta runda stała pod znakiem debiutów zawodników z rocznika 2007. Na przestrzeni rundy pojawiali się oni coraz częściej w składzie odgrywając w pewnych momentach znaczące role. W jesiennej kadrze seniorów znajdowali się Cyprian Oleksy, Konrad Peruga, Konrad Cieślak oraz Eryk Nita który czeka jeszcze na swój debiut, ale miał już okazję trenować z seniorami. Cieszy mnie fakt dużej ilości młodzieży co przekłada się również na wyniki – podsumowuje trener drużyny, Konrad Grzelak.

Skład: Majcherek, Cieślak, Młynarski, Budka, Krotowski, Tomczyk, Gabelia, Kostrzewski, Szymański, Peruga, Maliński

Z ławki: Mikosik, Dróżdż, Janiak, Kostrzewski A

Na ławce: Koszela

Trener: Konrad Grzelak

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: MGKS Tur 1921 Turek2
fot.: MGKS Tur 1921 Turek3

Podobne artykuły

Najlepsze piłkarki są ze szkoły w Kawęczynie!...

Najlepsze piłkarki są ze szkoły w Kawęczynie! XX...

24 list.
Kryminalni górą! Policjanci zagrali o Puchar...

Kryminalni górą! Policjanci zagrali o Puchar...

22 list.
Kibicujemy i pomagamy! Już dziś wspólnie...

Kibicujemy i pomagamy! Już dziś wspólnie obejrzymy...

22 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama