Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mistrzyni na urodzinach. Iga Baumgart-Witan świętowała z zawodnikami UKS Skoczek Władysławów

Mistrzyni na urodzinach. Iga Baumgart-Witan świętowała z zawodnikami UKS Skoczek Władysławów - fot.: UG Władysławów
fot.: UG Władysławów 

Uczniowski Klub Sportowy ,,Skoczek” od 1997 roku rozwija sportowe talenty młodych zawodników nie tylko z gminy Władysławów. Pod okiem trenerów sportowcy szlifują formę i sięgają po najwyższe laury. Ćwierćwiecze istnienia klubu uroczyście obchodzono we wtorek, 3 stycznia. I to nie byle z kim – oprócz zawodników i ich rodziców pojawili się zaproszeni goście specjalni: polska lekkoatletka i olimpijka Iga Baumgart-Witan oraz utytułowany skoczek wzwyż Mateusz Kołodziejski.

Choć obecnie władysławowski klub jest prowadzi działalność jednosekcyjną i trenuje tylko lekkoatletów, to w swoich początkach miał też sekcję piłki nożnej i koszykówki. Nad całością prac klubu czuwa prezes Florian Berliński, sekretarz – Grzegorz Grzelak, członkowie: Marcin Sobczak, Jacek Kalinowski i Grzegorz Pływacz oraz komisja rewizyjna, w której zasiadają Waldemar Feliniak, Grażyna Zapałowska i Bartłomiej Wiśniewski. 

reklama

Wtorkowe spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od podsumowania minionego roku. – Młodzi lekkoatleci spisali się znakomicie, zdobywając medale choćby podczas Mistrzostw Polski Młodzików czy też Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS, a wyniki, które osiągnęli, zostały dostrzeżone i skutkowały powołaniami do kadry narodowej – podkreślał prezes i jednocześnie trener Florian Berliński. Wyróżniający się w 2022 roku zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Wśród nich znaleźli się medaliści Mistrzostw Polski – Damian Kuśmierek (srebrny medal w pięcioboju i brązowy w biegu na 110 metrów przez płotki) oraz Mateusz Nijakowski, który zdobył brąz w biegu na 1000 m przez przeszkody. Doskonale radzili sobie również Igor Karczewski, Kamil Kmieć, Franciszek Grzymski, Antoni Pławiński, Damian Kuśmierek, Mateusz Nijakowski, Mateusz Szewczyński, Jakub Milczuk i Stanisław Grzymski, którzy startowali w takich imprezach jak finał Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, Lekka Atletyka Każdego, finały Mistrzostw Polski U20 oraz Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS.

Nagrody dla młodych zawodników wręczali specjalnie zaproszeni niecodzienni goście urodzin: lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska i Europy w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata Iga Baumgart-Witan oraz utytułowany skoczek wzwyż, wicemistrz Europy Mateusz Kołodziejski.

- Świętujemy dziś piękny jubileusz klubu. Niezmiernie się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym święcie razem z Wami i chcę z tej okazji podziękować oraz pogratulować wszystkim, którzy ten klub tworzylimówiła wójt Elżbieta Klanowska, wyróżniając Floriana Berlińskiego brązową odznaką ,,Za Zasługi dla Sportu” nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki. Honorowe Odznaki LZS, nadane przez Radę Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu, za Wybitne Zasługi Położone dla Rozwoju Kultury Fizycznej i Turystyki w Środowisku Wiejskim otrzymali: Tomasz Zydorkiewicz, Łukasz Berliński oraz Marcin Sobczak. Srebrną odznakę przyznano Grzegorzowi Grzelakowi i Bartłomiejowi Wiśniewskiemu.  Medalem 75-lecia Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS wyróżniono: Władysława Karskiego, Elżbietę Klanowską, Krystynę Michalak, Grażynę Zapałowską, Dariusza Bartczaka, Dariusza Orlikowskiego, Arkadiusza Nejmana, Marka Zawadzkiego, Zbigniewa Kusza, Zbigniewa Trochę, Jacka Kalinowskiego, Piotra Zapałowskiego, Małgorzatę Gąbkę, Aldonę Początek, Agnieszkę Majdę, Waldemara Feliniaka, Magdalenę Wysocką, Elżbietę Kalinowską oraz Elżbietę Marciniak. Podziękowania trafiły również do rodziców, którzy poświęcają swój czas, chociażby wożąc zawodników na imprezy sportowe. 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Władysławów2
fot.: UG Władysławów3
fot.: UG Władysławów4
fot.: UG Władysławów5
fot.: UG Władysławów6
fot.: UG Władysławów7
fot.: UG Władysławów8
fot.: UG Władysławów9
fot.: UG Władysławów10
fot.: UG Władysławów11

Podobne artykuły

W sumie przywieźli 14 medali! Lekkoatleci z...

W sumie przywieźli 14 medali! Lekkoatleci z powiatu...

23 st.
To był niezwykle udany rok. Druhowie z Chylina...

To był niezwykle udany rok. Druhowie z Chylina...

17 st.
Rozpędzają się przed Mistrzostwami! Zawodnicy...

Rozpędzają się przed Mistrzostwami! Zawodnicy...

16 st.

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama