Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rozstrzygnięcie przyniosła dogrywka. Wielkopolscy wicemistrzowie unihokeja są z Turku

Rozstrzygnięcie przyniosła dogrywka. Wielkopolscy wicemistrzowie unihokeja są z Turku - fot.: ZST w Turku
fot.: ZST w Turku 

Zawodnicy z jedenastoosobowego zespołu unihokeistów Zespołu Szkół Technicznych w Turku wrócili do domów jako wicemistrzowie. Jeszcze w grudniu wojewódzkie rozgrywki odbyły się w Kowalewie Opactwie.

W turnieju uczestniczyło sześć najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego: uczniowie z ZSE w Słupcy, ZSP 1 w Jarocinie, ZSZ w Wolsztynie, ZST oraz ZSPiU w Gnieźnie oraz z Turku. – Wszystkich zawodników cechowała determinacja, wola walki oraz wiara w zwycięstwo – mówi opiekunka drużyny, Jolanta Roszkowska. Po dwóch wygranych, emocjonujących meczach i wyjściu z grupy na pierwszym miejscu, chłopaki z Turku, w pięknym stylu pokonali zespół z Gniezna, co zapewniło im awans do ścisłego finału województwa.

reklama

- Mecz finałowy, który turkowianie rozegrali z zespołem z Jarocina cechowały wielkie emocje – trzy tercje zakończyły się remisem. Rozstrzygnięcie przyniosła dogrywka, w której zabrakło nam odrobiny szczęścia i ostatecznie nasi chłopcy zajęli 2 miejsce – relacjonuje Roszkowska. – Poziom gry był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy sukces, jakim jest zdobycie 2 miejsca i tytułu wicemistrza Wielkopolski.

W skład reprezentacja chłopców weszli: Igor Arent, Kamil Gorzelańczyk, Filip Banasiak, Patryk Banasiak, Krystian Kolasiński, Jakub Kolasiński, Mateusz Miśko, Dominik Kolasa, Krystian Sylwestrzak, Mateusz Kałużny, Jakub Badeński.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Rozstrzygnięcie przyniosła dogrywka. Wielkopolscy wicemistrzowie unihokeja są z Turku - fot.: ZST w Turku

Podobne artykuły

Spisali się na medal, a nawet na cztery!...

Spisali się na medal, a nawet na cztery! Striker...

z wczoraj
W sumie przywieźli 14 medali! Lekkoatleci z...

W sumie przywieźli 14 medali! Lekkoatleci z powiatu...

23 st.
Ruszają studniówki! Już dziś maturzyści z ZST...

Ruszają studniówki! Już dziś maturzyści z ZST...

21 st.

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama