piątek 26 kwietnia 2024

Marii, Marzeny, Ryszarda

Zakwalifikowali się do mistrzostw i spotkali z burmistrzem. Marcel, Wojtek i Aleksandra w czerwcu pojadą na Węgry - fot.: KSiSW w Turku

Nie tylko kobiety były bohaterkami wczorajszego dnia. Z burmistrzem Romualdem Antosikiem i przewodniczącą Rady Miasta, Mariolą Kadrzyńską-Siwek, spotkali się wczoraj młodzi zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku z sekcji Shinkyokushinkai karate oraz ich dumni rodzice.

Podczas spotkania burmistrz pogratulował zawodnikom osiągniętych wyników sportowych i zdobytych tytułów mistrzowskich. Przypomnijmy, w styczniu, podczas rozgrywanych w Mielnie Mistrzostw Polski, zawodnicy KSiSW Turek zdobyli tytuły mistrzowskie. Marcel Rosiak został podwójnym Mistrzem Polski, Wojciech Gadomski zdobył tytuł Mistrza i v-ce Mistrza Polski, a Aleksandra Zając wywalczyła brązowy medal.

Zdobywając miejsca na podium, Marcel, Wojtek i Aleksandra zapewnili sobie kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Europy na Węgrzech, które odbędą się 24-25 czerwca 2023 roku. Wszyscy zawodnicy trenują pod okiem shihan Dariusza Jasiakiewicza 5 dan WKO Japan. A klub w Turku prężnie działa już od 42 lat i wciąż zaprasza nowe osoby do sześciu sekcji, prowadzących zajęcia w różnych grupach wiekowych. Tel. 693714490.