piątek 26 kwietnia 2024

Marii, Marzeny, Ryszarda

Pierwsze koty za płoty. Mecz słaby, ale są trzy punkty dla Tura Turek

Pierwsze koty za płoty. Mecz słaby, ale są trzy punkty dla Tura Turek - fot.: MGKS Tur 1921 Turek

Chociaż do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, w drugiej połowie zdecydowanie „rozwiązał się worek z bramkami”. Padło w niej sześć goli, co przesądziło o wyniku inaugurującego rundę wiosenną spotkania MGKS Tur 1921 Turek z Teleszyną Przykona. Dwubramkowa przewaga dała zwycięstwo „dumie powiatu” na gościnnych występach!

- Na boisko w Przykonie wybiegła najmłodsza jedenastka od momentu reaktywacji drużyny seniorów. W wyjściowej jedenastce pojawiło się trzech zawodników z rocznika 2007, a dla jednego z nich, czyli Eryk Nity był to absolutny debiut – mówi trener Konrad Grzelak.

Pierwsza połowa meczu przebiegała spokojnie i mimo że turkowianie zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, zakończyła się bezbramkowo. Zamiana stron i zmiana zawodników znacznie ożywiły przebieg meczu. Konrad Antczak i Tomasz Drożdż, którzy weszli na murawę w drugiej połowie, strzelili pierwsze gole i w zaledwie kilka minut wyprowadzili zespół Tura na prowadzenie. Gospodarze równie szybko odrobili stratę. – Najpierw na 1-2 strzałem z dystansu zaskoczył naszego bramkarza zawodnik Teleszyny. A chwile później przypadkowa akcji gospodarzy i mamy 2-2 – relacjonuje trener. – Nasz zespół walczył jednak do samego końca i w 88 minucie gola na 3-2 dla Tura zdobył kapitan Kuba Młynarski. W doliczonym czasie gry bramkę na 4-2 zdobył Konrad Antczak dla którego był to drugi gol w tym meczu.

I choć jak mówi trener „mecz w wykonaniu naszego zespołu był dość słaby, cieszą trzy wywalczone punkty, które zbliżają drużynę do celu!