piątek 29 września 2023

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Sensei Emi dała czadu a turkowscy karatecy wrócili z Czarnymi Pasami!

Sensei Emi dała czadu a turkowscy karatecy wrócili z Czarnymi Pasami! - fot.: KSiSW w Turku
fot.: KSiSW w Turku 

Mistrzyni świata z Japonii, sensei Emi Shoguchi, była gościnią specjalną letniego obozu zorganizowanego na koniec wakacji przez Polską Federację Karate Shinkyokushinkai w Tarnowie.

Jak mówi shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 DAN WKO, „sensei Emi wprowadziła tak obłędną atmosferę i pokazała najwyższy poziom techniki, że pomimo zmęczenia wszyscy byli pełni energii i trenowali z uśmiechami na twarzach”. A w obozie uczestniczyło około 200 osób, w tym 18 karateków z klubów Branch Jasiakiewicz WKO Japan z Poznania, Zduńskiej Woli, Koła, Malanowa, Kawęczyna, Tuliszkowa, Swarzędza, Gniezna, Białych Błot oraz oczywiście Turku.

reklama

Podczas obozu odbywały się także treningi przygotowujące do egzaminu na stopnie uczniowskie KYU i mistrzowskie DAN, a ich uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie pracy ciała, prawidłowej postawy oraz tworzenia kombinacji technik nożnych i ręcznych do wykorzystania w ataku i obronie.

Na zakończenie obozu odbył się bardzo trudny egzamin techniczny na stopnie KYU, który pozytywnie zaliczyli Wojciech Gadomski (tym samym zdobywając 3 kyu), Ewelina Białek-Krzyżanowska oraz Marcel Rosiak (zdobywając stopień 1 DAN otrzymali czarne pasy). – Składający się z trzech części gzamin był bardzo trudny i wymagający. Zdający musieli wykazać się znajomością poszczególnych technik nożnych i ręcznych oraz ich kombinacji i KATA. Następnie przeprowadzono test siły i wytrzymałości. Trzecim, ostatnim etapem były walki. Aby otrzymać stopień 1 DAN karateka musieli stoczyć 30 jednominutowych walk, w których przeciwnikami byli Mistrzowie i Mistrzynie Europy oraz zawodnicy kadry narodowej – wylicza Jasiakiewicz. – Pomimo wylanych hektolitrów potu i łez, obitych ciał wszyscy byli szczęśliwi z pozytywnego wyniku egzaminu.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: KSiSW w Turku2
fot.: KSiSW w Turku3
fot.: KSiSW w Turku4
fot.: KSiSW w Turku5
fot.: KSiSW w Turku6
fot.: KSiSW w Turku7
fot.: KSiSW w Turku8
Podobne artykuły
Obóz z pomysłem! Młodzi sportowcy spędzili...

Obóz z pomysłem! Młodzi sportowcy spędzili tydzień nad morzem!

25 sierp.
Kierunek – Chorwacja! Judocy z Tuliszkowa na...

Kierunek – Chorwacja! Judocy z Tuliszkowa na Summer Judo Training Camp...

24 sierp.
Na sportowo, z atrakcjami. Turkowscy karatecy...

Na sportowo, z atrakcjami. Turkowscy karatecy na obozie nad Bałtykiem

24 sierp.
Obóz bez telefonów! Judocy z Tuliszkowa...

Obóz bez telefonów! Judocy z Tuliszkowa trenowali, zwiedzali i się...

7 sierp.
Wakacyjne treningi nad polskim morzem. Judocy z...

Wakacyjne treningi nad polskim morzem. Judocy z Tuliszkowa na obozie w...

27 lip.
Przyjemne z pożytecznym. Mazurska przygoda...

Przyjemne z pożytecznym. Mazurska przygoda Ogników z Turku

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama