sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Odpadli z Pucharu Polski, mogą skupić się na lidze! Polaninin Strzałkowo wyeliminował Tura Turek - fot.: MGKS TUR 1921 TUREK

Po fantastycznej pierwszej połowie i wyrównanej drugiej, MGKS Tur 1921 Turek ostatecznie przegrał z V-ligowym Polaninem Strzałkowo 0-2. Nie ma tego złego – doświadczenie bezcenne, a piłkarze mogą skupić się na rozgrywkach ligowych. Już w niedzielę kolejny mecz na wyjeździe, tym razem w Grzegorzewie.

W ubiegłym tygodniu zawodnicy Tura po raz pierwszy rozgrywali mecz na Sportowej, podejmując CKS Zbiersk. – Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu była bardzo słaba i to rywale w 30 minucie wyszli na prowadzenie. Po przerwie nasza drużyna wyszła zmotywowana, aby odrobić straty. Sztuka ta udała się w 70 minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Maciej Maliński. Zaraz po zdobyciu bramki mamy kolejne sytuacje, jednak znakomicie broni bramkarz Cks-u. W końcówce rywale zagrozili po rzucie rożnym jednak nie udało im się zdobyć bramki i mecz zakończył się remisem 1-1 – mówi trener Konrad Grzelak. Tur podtrzymuje serię meczów bez porażki w lidze.

Jak wiadomo, rozgrywki pucharowe rządzą się innymi prawami, co pokazał środowy mecz. Tur zmierzył się w nim z czołową drużyną V ligi, Polaninem Strzałkowo. Mimo świetnej gry, która zaprezentowali nasi zawodnicy, ostateczny wynik spotkania nie był satysfakcjonujący – Tur przegrał 0 do 2.

A już w najbliższą niedzielę, nasz beniaminek udaje się w kolejną podróż – tym razem do Grzegorzewa w powiecie kolskim, gdzie powalczy z Orłem.