sobota 27 kwietnia 2024

Sergiusza, Teofila, Zyty

Sukcesy zawodników UKS "Skoczek" z Władysławowa

Sukcesy zawodników UKS

Mateusz Nijakowski srebrnym medalistą w Drzonkowie na dystansie 5000 m. Mateusz po niesamowitym finiszu z siódmej pozycji zdołał wywalczyć srebro. Jest to drugi medal Mistrzostw Polski w tym roku. Wcześniej złoto wywalczył w biegu na 2000 m przez przeszkody na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie.

Dominika Grzelczak dystans 3000 m ukończyła na szóstym miejscu i było to najlepsze miejsce w tym biegu spośród biegaczek z Wielkopolski. Dominika dzięki swojej systematycznej pracy treningowej stała się czołową zawodniczką w kraju w kategorii junior młodszy. Warto zwrócić uwagę, że zarówno Mateusz jak i Dominika w przyszłym roku również rywalizować będą w kategorii U 18.

Dla Antoniego Nowaka był to pierwszy start w tak ważnej imprezie. Tym razem nie zdołał zająć punktowanego miejsca. Brawo Antek za waleczność i ambitną postawę na trudnej trasie 5000 m. Wszyscy trzej uczestnicy są uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie.

Niespodziewanie w klasyfikacji klubowej z dorobkiem dwunastu punktów zajęliśmy szóste miejsce w Polsce, najlepsze z klubów z Wielkopolski, na ogólną liczbę 89 sklasyfikowanych klubów.

Finał Ogólnopolski LDK odbył się w dniu 25.11.2023 r. w Spale w obsadzie międzynarodowej (Słowacja, Finlandia, Austria). Wśród najlepszych zawodników Polski U 14 nie zabrakło przedstawicieli z naszego klubu:
Igor Karczewski w biegu na 60 m pł. w klasyfikacji Ogólnopolskiej zajął II miejsce z wynikiem 9,52s., natomiast w klasyfikacji Międzynarodowej III miejsce za zawodnikiem z Słowacji. Antoni Grzymski w skoku wzwyż zaliczył 150 cm. Popełniane błędy techniczne wykluczył go z walki o miejsce medalowe.

źródło: UKS ,,Skoczek” Władysławów