poniedziałek 22 kwietnia 2024

Łukasza, Kai, Nastazji

reklama

Samorządowcy z gminy Malanów najlepsi w powiecie!

Samorządowcy z gminy Malanów najlepsi w powiecie! - fot. OSiR Malanów
fot. OSiR Malanów 

W niedzielę w sali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Turku odbyły się XXIII Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Turku.

Do tegorocznych zmagań przystąpiło 7 drużyn, które w wyniku losowania podzielone zostały na 2 grupy. Zespół z Malanowa trafił w fazie grupowej na drużyny reprezentujące Gminę Kawęczyn, Gminę Turek i Gminę Dobra. W drugiej grupie rywalizowały natomiast reprezentacje Tuliszkowa, Władysławowa oraz Powiatu Tureckiego.

reklama

Rozgrywki grupowe drużyna Malanowa rozpoczęła od pojedynku z Gminą Dobra. Po skutecznej i dobrej grze, 2 bramkach Łukasza Włodarczyka, Malanów pewnie pokonał rywala 2:0. Kolejnym przeciwnikiem była Gmina Kawęczyn. Pomimo bramkowych sytuacji (m.in. strzał w słupek) nie udaje się zdobyć gola. Niestety zawodnicy z Kawęczyna wykorzystują jeden błąd w defensywie Malanowa i ostatecznie zwyciężają w tym meczu 1:0. Stawką ostatniego pojedynku grupowego z Gminą Turek był awans do półfinału. Zmobilizowani wcześniejszą przegraną tym razem drużyna gminy Malanów pewnie pokonuje przeciwnika 2:0. Bramki zdobywają Łukasz Jasiak i Łukasz Włodarczyk.

W meczu 1/2 finału rywalem Malanowa była drużyna reprezentująca Gminę Tuliszków, która pewnie wygrała swoją grupę. Mecz była bardzo wyrównany i zacięty. Lepiej zaczął się on dla ekipy z Tuliszkowa, którzy po fantastycznym strzale z półobrotu wyszli na prowadzenie. To nie podcięło jednak skrzydeł zawodnikom z Malanowa. Dzięki bramce zdobytej przez Sławomira Ogrodowczyka doprowadzono do remisu 1:1. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie i o awansie do finału zdecydowałyrzuty karne. W nich zdecydowanie lepsi zarówno na linii bramkowej (jeden z rzutów karnych broni nasz bramkarz – wójt Ireneusz Augustyniak), jak i w skuteczności strzałów (celnymi uderzeniami popisują się Grzegorz Kowalski i Łukasz Włodarczyk) okazała się drużyna z Malanowa. Tym samym pokonali Gminę Tuliszków w serii rzutów karnych 2:1.

W wielkim finale ponownie spotkały się ekipy gmin Kawęczyn i Malanów. Tym razem jednak to malanowscy samorządowcy lepiej weszli w mecz. Po indywidualnej akcji i fantastycznym uderzeniu niezawodnego tego dnia Łukasza Włodarczyka wyszli na prowadzenie 1:0. Rozdrażnieni tym obrotem sprawy zawodnicy z Kawęczyna rzucają się do ataku. Defensywa Malanowa i bramkarz odpierają ataki rywali, jednak po niesamowitym uderzeniu w samo okienko tracimą gola, a mecz kończy się remisem 1:1. O ostatecznym zwycięstwie decydowały zatem rzuty karne. Podobnie jak cały mecz także i one były bardzo wyrównane. Samorządowcy z Malanowa kolejny raz wykazali się stuprocentową skutecznością (Grzegorz Kowalski, Łukasz Włodarczyk i Łukasz Jasiak), co przy jednej pomyłce przeciwników sprawiło, że ekipa z gminy Malanów po raz drugi w historii została mistrzami powiatu tureckiego w halowej piłce nożnej.

Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał zawodnik drużyny Malanów – Łukasz Włodarczyk.

reklama

źródło: OSiR Malanów / ŁJ

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
X Mistrzostwa Polski Centralnej w Karate...

X Mistrzostwa Polski Centralnej w Karate Kyokushin. Aż 35 medali na 43...

26 mrz.
W Tuliszkowie zamiast spać, wolą w piłkę...

W Tuliszkowie zamiast spać, wolą w piłkę grać! Nocne zmagania o...

5 mrz.
W piłkę grali i pieniądze dla Lili zbierali....

W piłkę grali i pieniądze dla Lili zbierali. III Charytatywny Turniej...

4 mrz.
Będą grać i pomagać! Trzecia edycja Ambro...

Będą grać i pomagać! Trzecia edycja Ambro Cup już w sobotę!

29 lt.
Mistrzowie Wielkopolski z Kowali Pańskich...

Mistrzowie Wielkopolski z Kowali Pańskich powalczą teraz na szczeblu...

26 lt.
Obie celne i wystrzałowe! Monika Poniedziałek...

Obie celne i wystrzałowe! Monika Poniedziałek i Alicja Zając...

15 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama