sobota 27 lipca 2024

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Medale i życiowe rekordy na Mistrzostwach Wielkopolski dla UKS Sprinter Słodków

Medale i życiowe rekordy na Mistrzostwach Wielkopolski dla UKS Sprinter Słodków - UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach Wielkopolski / fot. UKS Sprinter Słodków
UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach Wielkopolski / fot. UKS Sprinter Słodków

Stadion Olimpii w Poznaniu przez dwa dni gościł młodych lekkoatletów, którzy rywalizowali o tytuł mistrza Wielkopolski w kategoriach U16, U18 i U20. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sprinter" Słodków zaprezentowali się znakomicie, zdobywając trzy medale oraz zajmując wiele punktowanych miejsc.

Największym sukcesem było złoto Bartosza Rzempołucha w biegu na 800 m, który uzyskał czas 1:56,01, ustanawiając swój rekord życiowy. W pchnięciu kulą srebro zdobyła Martyna Pietrzak z wynikiem 9,32 m, a brąz przypadł Julii Dębowskiej, która osiągnęła 10,0 m.

Amelia Ignaczak, debiutująca w zawodach klubowych, ukończyła bieg na 600 m z czasem 1:58,40. Wiktoria Kaczmarek w kategorii U18 zajęła dziesiąte miejsce w biegu na 800 m z czasem 2:33. Inga Ogrodowczyk (U20) ukończyła bieg na 200 m na szóstym miejscu z czasem 28,82 s, a Oliwia Skórka (U20) zajęła szóste miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 14,26 s.

Jesika Marek w kategorii U18 ustanowiła swój rekord życiowy w biegu na 200 m, kończąc go z czasem 30,09 s. Martyna Jena (U16) ukończyła bieg na 100 m na czternastym miejscu z czasem 13,63 s. Seweryn Ogrodowczyk w skoku w dal (U16) osiągnął wynik 5,15 m, zajmując szóste miejsce.

Wiktoria Kasprzak (U14) i Sebastian Pietrzak (U14) wzięli udział w zawodach poza konkursem, z czasami odpowiednio 1:55,26 s na 60 m i 2:34 s na 800 m. Ich pierwsze starty były obiecujące i pokazują potencjał na przyszłość.

Młodzi lekkoatleci UKS Sprinter ze Słodkowa pokazali wysoką formę i determinację na tegorocznych Mistrzostwach Wielkopolski, zdobywając trzy medale i ustanawiając wiele rekordów życiowych. Ich osiągnięcia są dowodem na ciężką pracę i talent, które z pewnością będą procentować w przyszłych zawodach.

źródło: UKS Sprinter Słodków