niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Sukcesy tuliszkowskich judoków na międzynarodowym turnieju Solanin Cup

Sukcesy tuliszkowskich judoków na międzynarodowym turnieju Solanin Cup
 

W ubiegły weekend zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wzięli udział w międzynarodowym turnieju Young Europe Solanin Cup, który zgromadził ponad 900 uczestników z różnych krajów Europy i Azji. Tuliszkowska sekcja Judo zaprezentowała się znakomicie, zdobywając medale w różnych kategoriach wiekowych.

Turniej Solanin Cup, cykliczna impreza sportowa, przyciągnął zawodników z takich krajów jak Estonia, Czechy, Niemcy, Słowacja, Azerbejdżan, Irlandia, Kirgistan, Izrael, Ukraina, Litwa, Łotwa, Gruzja, oraz Grecja. Tuliszkowska sekcja Judo wystawiła sześcioro zawodników w kategoriach wiekowych U12, U14, U16 i U18.

reklama

Największy sukces z grona zawodników UKS Judo Tuliszków odniosła Marcelina Poprawska, która zdobyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej U14 oraz srebrny medal w wyższej kategorii U16. Michał Kałuża, startujący w kategorii U14, również zaprezentował się bardzo dobrze, zdobywając srebrny medal. Iga Górska zajęła 7. miejsce w kategorii U18, natomiast Patryk Brzęcki (U18) i Filip Gaj (U12) po dobrych walkach zakończyli udział na etapie eliminacji.

Po zakończeniu turnieju zawodnicy uczestniczyli w campie prowadzonym przez znakomitych trenerów, takich jak Rustam Orujov, srebrny medalista igrzysk olimpijskich, oraz Orkhan Safarov, brązowy medalista mistrzostw świata z Rio de Janeiro. Camp skupił się na doskonaleniu aspektów techniczno-taktycznych oraz walkach szkoleniowych.

Wyjazd na turniej i camp został wsparty przez Burmistrza UGiM w Tuliszkowie, Ewelinę Piwońską-Kubiak, oraz sponsorów klubu: Jakuba Kowalczyka z firmy IzoSerwis i Radosława Andrzejewskiego z firmy InstalTrans. Dzięki ich wsparciu młodzi judocy mogli zdobywać cenne doświadczenia i osiągać sukcesy na międzynarodowej arenie.

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
Podobne artykuły
Złoto, Srebro i Brąz dla zawodników UKS Judo...

Złoto, Srebro i Brąz dla zawodników UKS Judo Tuliszków na XVIII...

19 czerw.
Klub Striker triumfuje na turnieju Young...

Klub Striker triumfuje na turnieju Young Samurai w Inowrocławiu

11 czerw.
Młodzi tenisiści rywalizowali w Turnieju...

Młodzi tenisiści rywalizowali w Turnieju Akademii "FOREHAND"

10 czerw.
Debiut Patryka Szulca w turnieju na zasadach...

Debiut Patryka Szulca w turnieju na zasadach K-1. Półfinał i wielki...

29 maj.
Sukcesy młodych judoków z Tuliszkowa na...

Sukcesy młodych judoków z Tuliszkowa na Ogólnopolskim Turnieju w Mochach

29 maj.
Sukces Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo z...

Sukces Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo z Tuliszkowa na turnieju w...

21 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama