wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate z udziałem zawodników KSiSW Turek

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate z udziałem zawodników KSiSW Turek
 

W dniu 15 czerwca 2024 odbyły się Mistrzostwa Polski - Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai Kadetów, Młodzieżowców i Seniorów Open w ramach Mistrzostw Polski. W turnieju wystartowali podopieczni Klubu Sportów i Sztuk Walk z Turku.

Z Klubu Sportów i Sztuk Walk - Karate Kyokushin udział wzięło dwóch zawodników Wojciech Gadomski i Kacper Witkowski. Wojtek wywalczył dwie kwalifikacje zajmując dwa 3 miejsca po wygraniu 4 walk, natomiast Kacper odpadł w ćwierćfinale przed strefą medalową wygrywając 3 pojedynki . Tym samym Wojtek Gadomski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski i będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy ( Europejskiej Organizacji Karate) które odbędą się w Wrocławiu z udziałem 29 państw.

reklama

W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 39 klubów z całej Polski, poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie o czym świadczyła duża dogrywek i ilość zawodników w poszczególnych kategoriach wagowy i wiekowych. Nasz związek sportowy od samego początku organizacje kwalifikację do udziału w MŚ i ME, a nie jak działające pseudo klubu , które próbują nas naśladować nie mając żadnych kwalifikacji i produkują 7-13 letnich Mistrzów Świata. Opiekę nad wymienionymi sprawował Shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan WKO Japan ,a w składzie sędziów znalazł się sensei Daniel Pakuła 4 dan. Przed nami dwa obozy sportowe dla najmłodszych zgrupowania Okręgowego Związku Karate nad Morzem Bałtyckim i dla starszych zawodników i trenerów z aktualnymi Mistrzami Świata Kembu Iriki i Tashi Watanabe z Japonii , szkolenie odbędzie się w nowoczesnym ośrodku sportowym w Mielnie.

W okresie wakacji klub zaprasza na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach czerwonych drzwi otwartych, szczegóły na www.karate.turek.net.pl

Podziękowania za wsparcie dla Burmistrza Turku, Zarządu Powiatu, Okręgowego Związku Karate w Poznaniu, Radnego Pawła Kwiatkowskiego, Rodziców z KSiSW , doktora Artura Zielińskiego oraz darczyńcom Klubu .

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Uroczystość 70. urodzin Sempai Bogdana...

Uroczystość 70. urodzin Sempai Bogdana Pastuszko w Klubie Sportów i...

5 lip.
Klub Striker triumfuje na turnieju Young...

Klub Striker triumfuje na turnieju Young Samurai w Inowrocławiu

11 czerw.
Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach...

Wór medali dla Turku na XXV Mistrzostwach Wielkopolski KyokuShin Karate

21 maj.
Turkowski Klub Oyama Karate na seminarium w...

Turkowski Klub Oyama Karate na seminarium w Spring Camp DOJO Stara Wieś

17 maj.

"Kobieta Bezpieczna" czyli kurs samoobrony dla kobiet w KSiSW

30 kw.
XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku...

XXV Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku Karate w Turku

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama