niedziela 04 maja 2025

Floriana, Michała, Moniki

reklama

Sportowy duch i świąteczna atmosfera na XXI Mistrzostwach Powiatu Tureckiego Karate Kyokushin

Sportowy duch i świąteczna atmosfera na XXI Mistrzostwach Powiatu Tureckiego Karate Kyokushin
 

W sobotę, 14 grudnia 2024 roku, w Malanowie odbyły się XXI Mistrzostwa Powiatu Tureckiego Karate Kyokushin, które zgromadziły 130 młodych adeptów sztuk walki w wieku od 4 do 16 lat. Zawodnicy, w przeważającej większości noszący białe pasy, rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite, wprowadzając sportową rywalizację w świątecznym duchu. Wydarzenie zorganizował Wielkopolski Klub Karate Kyokushin w Malanowie, pod kierunkiem sensei Daniela Pakuły (4 dan WKO Japan).

Sportowe emocje i rywalizacja

Turniej oficjalnie otworzyli Krystian Krawczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tureckiego, wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak oraz shihan Dariusz Jasiakiewicz (5 dan WKO Japan), prezes Okręgowego Związku Karate w Poznaniu. Zawody odbywały się na dwóch matach w hali sportowej OSiR w Malanowie, a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało 15 licencjonowanych sędziów z całej Wielkopolski.

reklama

Młodzi karatecy walczyli w systemie pucharowym, który wymagał dwóch zwycięstw, by znaleźć się w strefie medalowej. Emocji nie brakowało zarówno w rywalizacji kata, gdzie zawodnicy prezentowali swoje umiejętności techniczne, jak i w kumite, czyli pełnokontaktowych walkach.

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia licznych trenerów, rodziców, radnych oraz lokalnych sponsorów. W organizację wydarzenia zaangażowali się trenerzy i kluby z gmin Malanów, Turek, Kawęczyn, Dobra, Władysławów i Tuliszków. Szczególne podziękowania skierowano do trenerów Waldemara Mila, Marzeny Wejman, Eweliny Białek-Krzyżanowskiej, Tomasza Stankiewicza, Rafała Gębalskiego oraz Janusza Stasiaka i Jacka Sobczaka.

Plany KSISW na przyszłość

Mistrzostwa były podsumowaniem intensywnego roku, ale karatecy nie zamierzają zwalniać tempa. Przed nimi m.in. trzeci w tym roku egzamin na wyższe stopnie, organizacja Mistrzostw Polski i kwalifikacji do Mistrzostw Europy, seminarium z japońskimi trenerami oraz zimowy obóz w górach. Klub zachęca również nowych adeptów do dołączenia do sekcji karate, boksu, thaiboxingu i samoobrony, oferując bezpłatne wyposażenie i komfortowe warunki treningowe.

reklama

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Podobne artykuły
Turkowianie z tytułem drużynowego Mistrza...

Turkowianie z tytułem drużynowego Mistrza Polski. Znakomite występy...

1 maj.
Złoto, emocje i doświadczenie. Striker Turek...

Złoto, emocje i doświadczenie. Striker Turek na mistrzowskich arenach...

18 kw.
Karatecy zdali egzamin. Seminarium Europejskiej...

Karatecy zdali egzamin. Seminarium Europejskiej Organizacji Karate w Turku

17 kw.
Lekarz i wojownik. Jarosław Bulski z brązowym...

Lekarz i wojownik. Jarosław Bulski z brązowym pasem 2 kyu karate...

7 kw.
Klub Sportów i Sztuk Walk triumfuje na...

Klub Sportów i Sztuk Walk triumfuje na Mistrzostwach Kujaw

2 kw.
Medalowy występ zawodników Turkowskiego Klubu...

Medalowy występ zawodników Turkowskiego Klubu Oyama Karate na...

28 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama