Zespół Szkół w Przykonie grał dla onkologii i hematologii dziecięcej!

Kiedy w styczniu 2024 roku organizowaliśmy Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej, nikt z nas nie spodziewał się tak dużego zainteresowania naszym pomysłem firm, instytucji oraz lokalnej społeczności. Ale już po zeszłorocznym turnieju wiedzieliśmy, że za rok spotkamy się w podobnym gronie, gronie ludzi, którzy z zaangażowaniem wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
I tak się stało, w sobotę, 18 stycznia 2025 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół w Przykonie zagraliśmy po raz drugi. W turnieju zagrali: Ambro Group, AKS Volley Gmina Dobra, Meble Drawer, FlokkProfim, K-FLEX POLSKA, Mleczarnia Turek, nauczyciele Zespołu Szkół w Przykonie, pracownicy urzędu Gminy Turek, OSP Boleszczyn, OSP Przykona, AMA-TUR, JTCNW, PSP Turek.
Rywalizacja była zacięta, a zabawa wspaniała, bo liczył się przede wszystkim jej cel. Ostatecznie wyłonione zostały trzy drużyny, które stanęły na podium: Ambro Group, Mleczarnia Turek, AMA-TUR.
Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji Zespołu Szkół w Przykonie, a także gdyby nie ogromne wsparcie firm, stowarzyszeń i instytucji.
Sponsorami imprezy byli:Zakład Mięsny Smoliński,Hurtownia warzywno – owocowa M. K. Kaczmarek s.c. Koło, Hurtownia Handlowa Espol Ryszard Półtorak Kalisz,Admat SP z o.o. Nowe Skalmierzyce,Ambro Group,Lush Life Turek,Mleczarnia Turek spółka z o.o.,FlokkProfim,Gmina Turek,Gmina Przykona,Meble Drawer,Pakersi Turek - Przesyłki Kurierskie,Truskawki z Przykony,Koło Gospodyń Wiejskich w Przykonie,GKS Teleszyna PrzykonaErkado: Drzwi to nasz świat,K-FLEX POLSKA,Termy Uniejów,nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni Zespołu Szkół w Przykonie oraz emeryci.
Warto wspomnieć, że medale zostały zaprojektowane przez absolwentkę Zespołu Szkół w Przykonie a wydrukowane na zajęciach techniki z wykorzystaniem drukarki 3D zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Pieniądze zebrane podczas turnieju przekazane zostały do Centrum Kultury Biblioteki Publicznej Gminy Przykona, gdzie w niedzielę, 26 stycznia, zorganizowany zostanie finał przykońskiej akcji na rzecz WOŚP.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w nasze szkolne granie dla orkiestry. Dziękujemy za wsparcie, hojność i wielkie serca, za entuzjazm i uśmiech iza ten sobotni czas, który wspólnie spędziliśmy. Gramy z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej! Do zobaczenia w przyszłym roku!
J. Woźniak-Skopińska, K. Brzychcy, E. Kuźnicka, A. Ćwiek, R. Łukasik, J. Płóciennik, T. Sobczak
źródło: materiał prasowy nadesłany
