niedziela 23 marca 2025

Feliksa, Konrada, Zbysławy

reklama

Dwa zimowe obozy judo i akrobatyki. Intensywne ferie dla młodych judoków z Tuliszkowa

Dwa zimowe obozy judo i akrobatyki. Intensywne ferie dla młodych judoków z Tuliszkowa
 

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie mieli okazję spędzić ferie zimowe na dwóch intensywnych obozach sportowych w Murzasichle koło Zakopanego. W pierwszym tygodniu młodzi sportowcy uczestniczyli w obozie judo, natomiast w drugim tygodniu skupili się na treningach akrobatycznych. Oprócz zajęć sportowych organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, dzięki którym uczestnicy nie tylko rozwijali swoje umiejętności, ale także cieszyli się zimowymi urokami Podhala.

Treningi pod okiem mistrzów i zimowe atrakcje

Każdy dzień obozu rozpoczynał się porannym rozruchem, po którym młodsza grupa judo oraz grupa rekreacyjna odbywała treningi w ośrodku, a starsi zawodnicy trenowali w Zakopanem. Zajęcia prowadził między innymi Marian Tałaj, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. Dzieci miały okazję doskonalić techniki judo, a także poznawać elementy Brazylijskiego Jiu-Jitsu pod okiem Ireneusza Mili.

reklama

Obok intensywnych treningów sportowych na uczestników czekało mnóstwo zimowych atrakcji. Judocy jeździli na nartach pod okiem instruktorów, spędzali wieczory na lodowisku, a także brali udział w zabawach na pontonach śnieżnych. W drugim tygodniu obozu, który skupił się na akrobatyce, młodzi sportowcy doskonalili swoje umiejętności w podziale na grupy podstawową i zaawansowaną, a po południu kontynuowali aktywność na stokach i lodowiskach.

Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie Zakopanego. Uczestnicy odwiedzili Zamek Tatrzański, Lodowy Labirynt, Wielką Krokiew oraz Krupówki, a także wybrali się na górską wędrówkę na Polanę Rusinową, skąd podziwiali imponujące widoki na Tatry.

Podziękowania dla sponsorów i wsparcie lokalnych instytucji

Treningi na obozie prowadzili doświadczeni trenerzy, wśród których znaleźli się Marian Tałaj, Michał Gaj, Ireneusz Mila, Maciej Ignaczak oraz Sebastian Tołkacz. Organizacja wyjazdu nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów, w tym firmy IzoSerwis Jakuba Kowalczyka, która przyczyniła się do obniżenia kosztów uczestnictwa. Dofinansowanie zapewniło również Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe w Poznaniu, a dodatkowe wsparcie okazali Ewelina Piwońska-Kubiak, Burmistrz Tuliszkowa, oraz firma InstalTrans Radosława Andrzejewskiego.

Trener sekcji Michał Gaj podkreślił, jak ważne jest zaangażowanie sponsorów i samorządu w rozwój młodych sportowców, którzy dzięki takim inicjatywom mogą rozwijać swoje umiejętności i aktywnie spędzać czas. Czy kolejne zimowe obozy przyniosą jeszcze więcej sukcesów i sportowych emocji? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – młodzi judocy wrócili z Murzasichle pełni energii i motywacji do dalszej pracy.

reklama

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Podobne artykuły
Judocy z Tuliszkowa z medalami na Mistrzostwach...

Judocy z Tuliszkowa z medalami na Mistrzostwach Wielkopolski

19 lt.
Złote medale i szkolenie z mistrzami....

Złote medale i szkolenie z mistrzami. Intensywny weekend judoków z...

12 lt.
Ferie pełne aktywności. Judocy z Turku i...

Ferie pełne aktywności. Judocy z Turku i Brudzewa łączyli treningi z...

7 lt.
Wielkie wyróżnienie dla Marceliny...

Wielkie wyróżnienie dla Marceliny Poprawskiej. Młoda judoczka z...

3 lt.
Malarskie ferie w MDK Turek. Najmłodsi przy...

Malarskie ferie w MDK Turek. Najmłodsi przy sztalugach tworzyli dla...

23 st.
Ubezpieczenie na narty – przegląd ofert z Mubi

Ubezpieczenie na narty – przegląd ofert z Mubi

8 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama