czwartek 08 grudnia 2022

Delfiny, Marii, Wirginiusza

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Judo: Brąz dla Alicji

Judo: Brąz dla Alicji
 

W Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Luboniu około 500 zawodników z 46 klubów z całej Polski walczyło o najcenniejsze medale tych zawodów. Przy wypełnionej po brzegi widowni oraz upale na zewnątrz każda walka była ogromnym wyzwaniem dla startujących zawodników.

Nasz region reprezentowała Alicja Kotowska startująca w wadze +70 kg. Niestety Alicja rozpoczęła start w Pucharze Polski od porażki po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej gdzie rzut Alicji został zaliczony na konto Formeli Anity z GKS Żukowo. Aby zdobyć brązowy medal nasza zawodniczka musiała wygrać wszystkie walki repasażowe.

reklama

Kolejna walka to pewne zwycięstwo nad Poźniak Wiktorią UKS Ósemka Nowa Sól, druga walka repasażowa trwała jedynie 40 sek. Do walki o 3 miejsce Alicja przystąpiła z Litwin Dominiką MKS Pałac Młodzieży Katowice. Dominacja Alicji nie podlegała dyskusji, która zakończyła walkę o brąz wygrywając przed czasem zakładając dźwignię ude-hishigi-juji-gatame.

Był to bardzo ważny sprawdzian przed eliminacjami do Mistrzostw Polski, które odbędą się 19 maja w Poznaniu. - Walki Alicji pokazały nam na co musimy jeszcze zwrócić uwagę w przygotowaniach do Mistrzostw Polski, aby wynik był jeszcze lepszy niż na Pucharze Polski w Luboniu – mówi Marek Kujawa, trener Alicji. - Pragnę zwrócić uwagę na wspaniałą organizację finałów Pucharu Polski, które przypomniały gale KSW. Finaliści wag wychodzili przy zgaszonych światłach, specjalnej muzyce oraz prezentacji spikera – podkreśla Kujawa.

Materiał prasowy

2
3

Podobne artykuły

Udany występ lekkoatletów z powiatu na...

Udany występ lekkoatletów z powiatu na Mistrzostwach...

14-09-2021
Tuliszków: Julita i Dominik wywalczyli brązowe...

Tuliszków: Julita i Dominik wywalczyli brązowe medale

17-10-2018
Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk zakończyli...

Zawodnicy Klubu Sportów i Sztuk Walk zakończyli rok...

26-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama