piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przedsmak Euro 2012 / Polska – Ukraina i inne atrakcje X Dni Malanowa

Przedsmak Euro 2012 / Polska – Ukraina i inne atrakcje X Dni Malanowa - Źródło: sxc.hu / Robert Proksa
Źródło: sxc.hu / Robert Proksa 

W ostatni weekend maja odbędzie się kolejna edycja jednej z największych imprez plenerowych w powiecie tureckim. W czasie X Dni Malanowa lokalni miłośnicy ruchu zobaczą emocjonujące sportowe potyczki, jak również zmierzą się w szeregu rozmaitych turniejów.

Dla wielu osób to nie koncerty Stachurskiego czy Big Cyca będą największą atrakcją malanowskiego święta, ale właśnie towarzyszące wydarzeniu imprezy sportowe. Już w piątek 25 maja rozegrany zostanie w godz. 9:00-11:00 na kompleksie ,,Moje Boisko Orlik 2012” (ul. Parkowa) Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Najmłodsi będą się zapewne doskonale bawić także na Festynie Sportowym dla Szkół  Szkół Podstawowych, który gościć będzie w godz. 11:30–13:00 kompleks sportowy w Grąbkowie. Tam o godz. 14:00 rozpocznie się mecz piłkarski Polska – Ukraina, w którym powalczy młodzież z roczników 1996-1998. Z kolei „Orlik” w Malanowie gościć będzie mecz piłki siatkowej Samorządowcy - Nauczyciele (godz. 18:00), a później (godz.  19:00-22:00) Turniej Piłki Nożnej Samorządowców oraz Przedsiębiorców pod patronatem wójta Gminy Malanów.

reklama

Zasób sportowych emocji bynajmniej nie wyczerpie się w piątek. W sobotę, już od godz. 9:00 będzie można śledzić na malanowskim kompleksie ,,Moje Boisko Orlik 2012” Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Malanów. O godz. 17:15 na boisku przy ul. Parkowej dokonane zostanie uroczyste podsumowanie sezonu 2011/12 Gminnej Ligi Piłki Nożnej i wręczenie nagród. Już teraz wiadomo, że triumfatorem rozgrywek została drużyna Retro Bibianna, ale kwestia obsadzenia innych miejsc w tabeli wciąż pozostaje nierozwiązana. Od godz. 20:00 do 20:30 dorośli, czujący potrzebę sprawdzenia swojej krzepy, będą mogli wziąć udział w przeciąganiu liny i – słynnym już w okolicy – wyciskaniu ciężarka.

Dla osób głodnych sportowych wrażeń również w niedzielę przygotowano kilka atrakcji. Fani piłki nożnej w lokalnym wydaniu będą mogli obejrzeć mecz o mistrzostwo Klasy A na szczeblu OZPN Konin pomiędzy zespołami KS ,,Grom‘’ Malanów i Wartą Rumin (kompleks sportowy w Grąbkowie, godz. 14:00-16:00). W ostatnim dniu malanowskiego święta hartem ducha i sprawnością będą mogły wykazać się także dzieci. Przed koncertem grupy Big Cyc rozegrane zostaną takie konkurencje, jak bieg w workach i slalom przez przeszkody.

Do śledzenia zmagań, jak i czynnego w nich udziału zaprasza redakcja portalu Turek.net.pl, który objął X Dni Malanowa patronatem i opieką medialną.

reklama

AW

Podobne artykuły

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich...

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich brzegów w...

28 lip.
Malanowska Jesień: Oleksandra z Winnicy nie...

Malanowska Jesień: Oleksandra z Winnicy nie dogonił...

23-09-2018
V Mistrzostwa Polski Thratlonu Sztuk Walki

V Mistrzostwa Polski Thratlonu Sztuk Walki

16-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama