wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Absolutna dominacja MDP z Kawęczyna

Absolutna dominacja MDP z Kawęczyna  - I miejsce kat. chłopców - MDP Głuchów
I miejsce kat. chłopców - MDP Głuchów 

Mieszkańcy gminy z boćkiem w herbie nie od dziś znani są z wielkiego zaangażowania w strażacką pasję. Skalę tego zjawiska potwierdziły - rozegrane w niedzielę w Tuliszkowie - II Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP, gdzie na najwyższych stopniach podium stanęły drużyny ze Żdżar (kat. dziewcząt)  i  Głuchowa (kat. chłopców).

Impreza na tuliszkowskim stadionie rozpoczęła się o godz. 14:00. Była to unikalna okazja przekonania się, jak wygląda sprawnościowa potyczka nastolatków w ramach obowiązującego regulaminu CTiF. W zmaganiach brali udział zawodnicy do 16-tego roku życia. Podczas II Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP doszło do konfrontacji 21 drużyn - 8 zespołów walczyło w kategorii drużyn dziewczęcych, z kolei w chłopięcej w szranki stanęło 13 ekip.

reklama

Przed młodymi pasjonatami pożarnictwa postawiono dwa zdania. Tym, co odróżnia zdecydowanie zawody dorosłych strażaków od zmagań MDP jest ćwiczenie bojowe. W jego czasie młodzież musiała pokonać między innymi rów i tunel, a później trafić wodą - laną z hydronetek - do tarcz nalewowych. Na zawodników czekały także stanowiska przyrządów i armatur oraz węzłów, gdzie trzeba było wykazać się wiedzą w zakresie sprzętu strażackiego. Drugi etap zawodów stanowił bieg sztafetowy z przeszkodami na dystansie 400 metrów. W Tuliszkowie zespoły przystąpiły do każdej z konkurencji dwukrotnie, a pod uwagę brany był lepszy z pary osiągniętych rezultatów. Rywalizacja była tak zacięta, że dwójka uczestników niestety odniosła urazy i musiała udać się do szpitala na badania. Ostatecznie okazało się, że najwyższe lokaty zajęła młodzież z gminy Kawęczyn.

Wyniki II Powiatowych Zawodów MDP Powiatu Tureckiego

DZIEWCZĘTA CHŁOPCY
1. MDP Żdżary A 1 MDP Głuchów
2. MDP Żdżary B 2 MDP SP Tokary
3. MDP Gminy Turek 3 MDP Kotwasice
4. MDP Kotwasice
MDP Potworów
4 MDP Piętno
4. 5 MDP Chylin A
6. MDP Miasta Turek 6 MDP Tuliszków
7. MDP Malanów 7 MDP Boleszczyn
8. MDP Tuliszków 8 MDP Żeronice
    9 MDP Miasto Turek
    10 MDP Gmina Turek A
    11 MDP Gmina Turek B
    12 MDP Chylin B
    13 MDP Malanów 

Zwycięzcy niedzielnych zawodów będą reprezentować powiat turecki na wojewódzkim szczeblu zmagań.

reklama

AW

Podobne artykuły

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

5 czerw.
Szkoła Podstawowa w Kotwasicach zlikwidowana

Szkoła Podstawowa w Kotwasicach zlikwidowana

26 mrz.
Pierwsza sesja Rady Gminy Malanów w 2020 roku....

Pierwsza sesja Rady Gminy Malanów w 2020 roku....

30 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama