sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

17°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Windsurfing w powiecie tureckim

Windsurfing w powiecie tureckim
 

W miniony weekend na Zbiorniku Jeziorsko rozegrała się pierwsza edycja Pucharu Polski w Klasie Formuła Windsurfing, którego organizatorami byli: AZS Łódź, Powiat Turecki, Gmina Dobra, Powiat Sieradzki i Gmina Warta. W zawodach tych wystąpiło 40 zawodników z całej Polski, w tym dwóch z zagranicy.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek 25 maja br. o godzinie 14:00 czterema wyścigami. Zawodnikom towarzyszyła piękna pogoda, a co najważniejsze to wraz z wiatrem, który zmieniał co chwila swoją prędkość.  Wiało średnio od 7 do 20 węzłów. Zdarzały się momenty, gdzie wszyscy pływający stali bez ślizgu, a po chwili nie dało się utrzymać żagla w ręku, z  tego powodu wynikały liczne zabawne wywrotki, które z punktu widzenia publiczności mogły wyglądać bardzo komicznie.

reklama

Z powodu utraty sił, wyścigi zakończyły się już o godzinie 16:00. Natomiast o godzinie 18:00 uroczystego otwarcia regat dokonali organizatorzy. Ze strony Powiatu Tureckiego otwarcia dokonał Starosta Turecki Zbigniew Bartosik.

W drugim dniu pogoda sprzyjała, ale w mniejszym stopniu niż w piątek, ponieważ wiatr nie był dość wystarczający do rozegrania regat.  Dla rozrywki sędzia zorganizował cztery wyścigi funracowe na których zawodnicy startowali na różnorodnych sprzętach (od Formuły, SUP – deska surfingowa z wiosłem, aż po rowerki wodne). Wyścigi te rozgrywały się blisko brzegu.  Niespodziewanie, atrakcja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ publiczności bardzo się spodobała i po chwili sami dołączyli do wyścigów na deskach SUP’a.

Po krótkiej przerwie zorganizowano wyścigi na SUPach. Rozegrano osobno hit dla dziewczyn i pięć eliminacyjnych hitów dla mężczyzn. W finale wygrał Michał Polanowski, a w kategorii kobiet Monika Myszkowska. W ciągu całego dnia można było wziąć lekcje windsurfingu i SUP’a. Dzień zakończyło ognisko, przy świetnej atmosferze, która towarzyszyła do późnej nocy.

reklama

Ostatniego dnia także nie udało się zorganizować zawodów z powodu niesprzyjającego wiatru, ale również można było  wziąć darmowe lekcje jak w poprzednich dniach. Przez cały weekend towarzyszyły nam liczne atrakcje dla publiczności takie jak dmuchany plac zabaw, grill oraz pobudzająca muzyka.

Zakończenie regat odbyło się o godzinie 15:00. Rozdane zostały nagrody i puchary. Wicestarosta Władysław Karski wręczył m.in. Puchar Starosty Tureckiego dla najlepszego zawodnika w kategorii Masters.

Kategoria OPEN: mężczyźni: 1. Steve Allen, 2. Hubert Mokrzycki, 3. Filip Korczycki, 4. Michał Polanowski, 5. Wojciech Mroczyński; kobiety: 1. Agnieszka Pietrasik, 2. Nina Szymczyk, 3. Monika Myszkowska.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Tragedia na Jeziorsku. Ciężki stan uratowanej...

Tragedia na Jeziorsku. Ciężki stan uratowanej...

24 sierp.
Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

30 lip.
Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich...

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich brzegów w...

28 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama