poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

MiniEuro w Turku

MiniEuro w Turku
 

Przy okazji rozgrywania w Polsce i na Ukrainie Euro 2012, w Turku również odbyły się mistrzostwa, tyle że Małe Mistrzostwa Europy. Inicjatywa ta i organizacja przypadła w udziale Szkole Podstawowej nr 5 oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Mistrzostwa, w których brały udział zespoły ze szkół podstawowych rozgrywane były na boisku przy SP 5 w Turku.

Do Małych Mistrzostw zgłosiło się 8 zespołów, które na czas Mistrzostw przybrały identyczne jak w prawdziwych mistrzostwach nazwy narodowych reprezentacji. Nie zabrakło zatem reprezentacji Polski, Grecji, Holandii czy Hiszpanii. Sześcioosobowe reprezentacje szkół z terenu Miasta i Gminy Turek rozegrały pojedynki grupowe, a następnie spotkania decydujące o kolejności w MiniEuro.

reklama

Przez cały tydzień kibice, głównie rodzice, pasjonowali się i przeżywali występ swoich pociech. A mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Wiele ciekawych akcji i spora ilość bramek zapowiadały bardzo emocjonujące finały. I tak z grupy I o najwyższe trofea powalczyły zespoły Hiszpanii (SP 5) i Anglii (SP1) a z grupy II Holandii (SP 5) i Grecji (SP Żuki). Mecze sędziował trener i nauczyciel wf w SP 5 Dawid Szymanowski.

Po spotkaniach grupowych nadszedł czas na rywalizację o miejsca, a że każdy z zespołów otrzymywał medale nie było odpuszczania pojedynków. Wyjątek stanowił zespół Czech, który wycofał się z finałowej rywalizacji. I tak w pojedynku o miejsca 5-6 odbył się bratobójczy pojedynek Francji (SP4) i Portugalii (SP4), który zakończył się zwycięstwem tych drugich 4:0. Miejsce trzecie wywalczyli sobie Anglicy, którzy pokonali Hiszpanów 1:0. Najciekawszym okazał się mecz finałowy. O losach tego spotkania zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się Holendrzy.

Radość ze zwycięstwa była nieobliczalna, młodzi piłkarze po zwycięstwie długo tańczyli i skandowali obwieszczając wszystkim swoje zwycięstwo. Ich gra, tak jak i pozostałych drużyn nagrodzona została okazałymi pucharami i medalami wręczonymi przez panią dyrektor Zdzisławę Koślę i w zastępstwie dyrektora OSiR przez Pawła Grabarę. Puchary otrzymały cztery pierwsze zespoły a wszystkie biorące udział ekipy złote medale. Puchar otrzymał również najlepszy strzelec Wiktor Stelmaszak z Holandii, ktory trafiał celnie do bramek rywali aż 9 razy.

reklama

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

Holandia, Grecja, Anglia, Hiszpania, Portugalia, Francja, Polska, Czechy

Składy pierwszej czwórki Mini Euro:

Holandia: Włodarczyk, Gruca, Jankowski, Lebiedziński, Stelmaszak, Hubijak, Kotas, Kunda

Grecja: Pruszewski, Jańczak, Adamek, Laksender, Lipski, Toda, Ogrodowczyk

Anglia: Bonikowski Marcin, Bonikowski Mariusz, Majcherek, Pakuła, Hartman, Ziętek, Wielgosz, Łuczak, Świderski

Hiszpania: Nowicki, Michalak, Grzelczak, Kordaczuk, Pogorzelski, Gidelski, Lewandowski, Banasiak, Polipowski.

materiał prasowy
 

Podobne artykuły

"Czwórka" w pierwszej dziesiątce elitarnego konkursu...

04-12-2020
Wszyscy kochamy pluszowe misie - Światowy Dzień...

Wszyscy kochamy pluszowe misie - Światowy Dzień...

25-11-2020
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w "Czwórce"

21-11-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama