sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Wrocławianie górą w siatkarskim turnieju Oldboyów

Wrocławianie górą w siatkarskim turnieju Oldboyów - Fot. A. Wszędybył
Fot. A. Wszędybył 

W minioną sobotę Turek gościł II Ogólnopolski Turniej Oldboyów (kat. +40 lat) w Siatkówce Plażowej. Na terenie OSiR-u w sportowe szranki stanęły aż 24 pary zawodników, a z ostatecznego triumfu cieszyć się mogli panowie Markiewicz i Szymankiewicz z Wrocławia.

Zawody rozpoczęły się o godz 9:00 od otwarcia turnieju przez starostę tureckiego - Zbigniewa Bartosika oraz z-cę burmistrza Turku - Mirosława Mękarskiego. Później przez cały dzień na obiekcie przy ul. Armii Krajowej oglądać można było wiele interesujących pojedynków, w tym również toczonych przez 6 par zawodników z Turku. Jak wskazują Organizatorzy, wielu uczestników rywalizacji - którzy do naszego miasta przybyli z np. z Tych, Wrocławia, Radomia, Łodzi, Poznania, Krotoszyna, Ciechocinka, Słupcy, Gniezna - miało za sobą zawodowe uprawianie siatkówki oraz medale Mistrzostw Polski Oldboyów na swym koncie.

reklama

Na początek teamy walczyły o jak najwyższe lokaty w 6 grupach, liczących po 4 drużyny. Najlepsza 12 toczyła później boje w systemie pucharowym, co pozwoliło wyłonić 3 zespoły, które w ścisłym finale rozgrywały mecze „każdy z każdym”.

Wyniki II Ogólnopolski Turniej Oldboyów(+40 lat) w Siatkówce Plażowej:
I miejsce – Markiewicz/Szymankiewicz (Wrocław)
II miejsce – Staszkiewicz/Bąk (Wrocław/Tychy)
III miejsce – Trawkowski/Wójciak(Turek/Łask)
IV miejsce – Prończuk/Chrzęszczyk(Tychy)
V miejsce –Jezierski/Mitka(Pińczów)
VI miejsce – Przybylak/Jankowiak(Poznań)

Najlepsi odebrali medale, puchary i nagrody z rąk z-cy burmistrza Turku - Mirosława Mękarskiego oraz prezesa Stowarzyszenia „Siatkarz Turek” - Jarosława Włodarczyka. II Ogólnopolski Turniej Oldboyów w Siatkówce Plażowej odbył się dzięki inicjatorowi i głównemu organizatorowi przedsięwzięcia czyli Stowarzyszeniu „Siatkarz Turek”, wspieranemu m.in. przez Urząd Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Turku i Urząd Miasta w Turku.

reklama

Opracował: AW

Podobne artykuły

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu...

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu Uniejowskiej z...

25 czerw.
Nowa strefa aktywności w Turku

Nowa strefa aktywności w Turku

24-01-2019
Michała szuka już cała Polska. Nowe informacje...

Michała szuka już cała Polska. Nowe informacje z...

21-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama