Marii, Marzeny, Ryszarda

Tur remisuje z Calisią

Tur remisuje z Calisią - Źródło: sxc.hu / RAWKU5
Źródło: sxc.hu / RAWKU5

Tur Turek po bramce zdobytej w 90. minucie meczu przez Łukasza Staronia zremisował z Calisią Kalisz 1:1. Wcześniej gola dla gości z rzutu wolnego zdobył Patryk Klofik.

Od początku spotkania było widać, że drużyna gości "sklejana" była na ostatnią chwilę. Sporo niedokładności wkradało się w ich poczynania zaczynając od obrony. Turkowianie jednak nie byli w stanie w żaden sposób tego wykorzystać. Oba zespoły stworzyły sobie przed przerwą po jednej dobrej sytuacji. Strzał Łukasza Staronia z kilku metrów nogami zdołał odbić były piłkarz Tura, a obecnie bramkarz kaliszan Artur Melon, a dobitka Dariusza Dolewki minimalnie minęła bramkę. W odpowiedzi, po drugiej stronie boiska Damian Drężewski znalazł się tuż przed bramką turkowian, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu jeden z przeciwników.

Ciekawiej było po przerwie. W 54. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Po faulu Kamila Wengera, do piłki ustawionej na 17. metrze podszedł kolejny z byłych zawodników Tura Patryk Klofik. 26-letni pomocnik popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego i nie dał szans na skuteczną interwencję Michałowi Kołbie. Turkowianie po straconej bramce przejęli inicjatywę, ale podobnie jak przed przerwą nie potrafili oddać strzału, który mógłby w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Melona. Po wejściu na boisko Tomasza Kowalskiego i Artura Bogusza gra wyglądała nieco lepiej, ale brakowało wykończenia. W 88. minucie Piotr Gląba miał dogodną okazję, jednak fatalnie przestrzelił z 12 metrów. Już w doliczonym czasie gry udało się doprowadzić do remisu. Bogusz świetnie wywalczył piłkę, dośrodkował z prawej flanki i Łukasz Staroń głową skierował futbolówkę do siatki.

Tur: Kołba - Wieczorek, Wenger, Książek, Mikołajczyk - Borys (46. Syska), Kotwica (72. Bogusz), Chojecki (59. Kowalski), Dolewka (82. Biel) - Gląba, Staroń.

Calisia: Melon - Wiącek, Dymkowski, Paczkowski, Stachurski, Fechner, Szczepan, Klofik (76. Lis), Mokwa, Ciesielski (56. Zieliński), Drężewski (90. Wróbel).