niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Tłumy biegaczy powitały jesień

Malanów: Tłumy biegaczy powitały jesień
 

Jeśli tak wiele osób przekonanych jest o tym, że młodzież siedzi tylko przed monitorami komputerów, a dorośli utknęli w fotelach śledząc telenowele, to jak wytłumaczyć to, co stało się w minioną sobotę w Malanowie. Najwyraźniej sportowy duch wciąż jest żywy, skoro w  rywalizacji toczonej podczas VII Biegów Ulicznych "Malanowska Jesień" wzięło udział aż 232 zawodników w najróżniejszym wieku, nie tylko z naszego powiatu czy jego okolic, ale nawet  z państw ościennych.

W dniu 22 września boisko przy malanowskim gimnazjum zapełniło się miłośnikami biegów, a w tym roku impreza gościła rekordową liczbę osób. Wszyscy zainteresowani, kibicując swoim znajomym czy bliskim lub samumu rozgrzewając się przed startem, mogli rzucić okiem na okazały budynek hali sportowej, której oddanie do użytku jest już naprawdę nieodległą przyszłością. Najpierw w rywalizacji wzięły udział dzieci i młodzież, a w przypadku młodszych zawodników  dystanse dostosowywane były do ich możliwości -  przedszkolaki walczyły w biegu na 100m, gimnazjalistki musiały pokonać 1500 m, a ich rówieśnicy 2 km.

Choć pewnie dla wielu rodziców w czasie startu ich pociech emocje stawały się nie do wytrzymania, to jednak mimo wszystko najbardziej „elektryzującym” wydarzeniem był rzecz jasna Bieg Główny. W jego trakcie na trasie Malanów – Grąbków 9 kobiet i 53 mężczyzn musiało pokonać 10 km. O ile w zeszłym roku na podia w najbardziej prestiżowych klasyfikacjach nie "załapał się” nie tylko żaden malanowianin, ale nawet Polak, tym razem stało się inaczej. Choć najwyższe laury wywalczyli zawodnicy rodem z Ukrainy i Białorusi, reprezentujący klub Finisz Kalisz, to np. na trzecich stopniach podiów w swych kategoriach uplasowali się mieszkańcy gminy Malanów czyli Katarzyna Werner i Piotr Werner.

reklama

Wyniki Biegu Głównego na 10.000m podczas VII Biegów Ulicznych "Malanowska Jesień":

Kat. mężczyzn
I miejsce - Yuriy Blahodir  - Finisz Kalisz / Ukraina - 00:33:21
II miejsce - Denys Slobodianiuk - Finisz Kalisz / Ukraina - 00:33:23
III miejsce - Piotr Werner - Maraton Turek / Malanów - 00:34:04

Kat. kobiet
I miejsce - Alena Makolava - Finisz Kalisz / Białoruś - 00:38:24
II miejsce - Monika Ukleja - Ostrów Wlkp. - 00:39:58
III miejsce - Katarzyna Werner - KKB FINISZ Kalisz / Malanów - 00:40:51

reklama

Zwycięzcom puchary, dyplomy, medale i nagrody pieniężne wręczyli dyrektor GCKiS - Małgorzata Przygońska, przewodniczący Rady Gminy w Malanowie - Ireneusz Augustyniak i dyrektor OSiR w Malanowie - Jacek Erkiert. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie oraz  Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie, a wydarzenie wsparły Urząd Gminy Malanów i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Szczegółowe wyniki zawodów, ukazujące rezultaty zmagań we wszystkich kilkunastu kategoriach oraz bogatą fotogalerię wydarzenia można znaleźć na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie - www.osir.malanow.pl.

AW

Podobne artykuły

Udany występ lekkoatletów z powiatu na...

Udany występ lekkoatletów z powiatu na Mistrzostwach...

14 wrz.
Gmina Malanów wesprze zakup nowego auta dla PSP...

Gmina Malanów wesprze zakup nowego auta dla PSP Turek

9 lip.
Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla...

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama