Marii, Marzeny, Ryszarda

Chojniczanka lepsza od Tura

Chojniczanka lepsza od Tura - Źródło: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

W meczu 10. kolejki II ligi Tur Turek przegrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:3. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Tomasz Kowalski.

Po dwóch kolejnych zwycięstwach, tym razem podopieczni Piotra Zajączkowskiego musieli uznać wyższość przeciwnika. Chojniczanka, jeden z głównych pretendentów do wygrania ligi po trafieniach Retlewskiego, Orłowskiego i Ferugi zgarnęła trzy punkty.

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 25. minucie meczu. Po dośrodkowaniu ze skrzydła Dawid Retlewski precyzyjnie uderzył piłkę głową i trafił do siatki. Niespełna kwadrans po zmianie stron do wyrównania doprowadził wprowadzony po przerwie Tomasz Kowalski, który wykorzystał dogranie Michała Mikołajczyka.

W 67. minucie było już jednak 2:1. Strzał Ferugi zdołał sparować przed siebie Michał Kołba, ale dobitka Orłowskiego była już skuteczna. Osiem minut później fatalny błąd popełnił bramkarz Tura, który źle przyjmował sobie piłkę, dał sobie ją odebrać Ferudze, a ten pewnie umieścił ją między słupkami ustalając wynik.

Chojniczanka Chojnice - Tur Turek 3:1 (1:0)
Retlewski 25', Orłowski 67', Feruga 75' - Kowalski 59'

Chojniczanka: Misztal – Piszczek (60. Rysiewski), Markowski, Szałek, Bednarek – Sylwestrzak, Iwanicki, Feruga (83. Kapsa), Dziubek (65. Mikołajczak) – Retlewski (87. Lenart), Orłowski.

Tur: Kołba – Łucki (46. Wojciechowski), Wieczorek, Wenger, Kiełb - Biel (46. Kowalski), Kotwica, Książek, Mikołajczyk - Gląba (80. Borys), Staroń.

Żółte kartki: Piszczek - Łucki.