Marii, Marzeny, Ryszarda

Porażka na zakończenie

Porażka na zakończenie - Źródło: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Niestety, porażką 0:1 zakończyło się ostatnie spotkanie ligowe Tura w tym roku. Lepsi od podopiecznych Piotra Zajączkowskiego okazali się piłkarze Lecha Rypin, którzy po pięciu kolejnych porażkach przełamali się i zgarnęli trzy punkty.

Spotkanie z wysokości trybun oglądał prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, który wybierał się na mecz Lech - Legia do Poznania i po drodze postanowił obejrzeć mecz 2 ligi. Niestety, piłkarze nie stworzyli widowiska, które mogłoby porwać.

Pierwszą groźną sytuację turkowianie stworzyli w 11. minucie. Mikołajczyk ładnie urwał się na lewej stronie, przerzucił futbolówkę na drugą stronę, gdzie nabiegał już Piotr Gląba. Jego strzał z woleja poszybował jednak obok słupka. Po początkowych kilkunastu minutach przewagi naszego zespołu do głosu doszli rypinianie. Dwie sytuacje miał Michał Wrzesiński, ale najpierw jego uderzenie głową wybronił Kołba, a chwilę później piłka wylądowała tylko na górnej siatce.

Po zmianie stron okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. Najbliżej bramki byliśmy w 64. minucie, ale po złym piąstkowaniu Szymańskiego, Cezary Książek przestrzelił z kilku metrów. Dwie minuty później wynik mógł otworzyć Gląba, ale mając przed sobą tylko bramkarza uderzył daleko obok słupka. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było w tym przypadku. W 77. minucie Łukasz Grube zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po potężnej bombie z 25 metrów odbiła się jeszcze od słupka i ugrzęzła w siatce. Michał Kołba nie miał najmniejszych szans. W ostatnich dziesięciu minutach trener Zajączkowski postawił wszystko na jedną kartę i nakazał grać trójką w obronie. To jednak nie przyniosło skutku i po trzech zwycięstwach passa została przerwana i zimę nasz zespół spędzi na dziewiątym miejscu.

Tur Turek - Lech Rypin 0:1 (0:0)
Grube 77'

Tur: Kołba - Łucki (83. Wieczorek), Wojciechowski, Wenger, Kiełb (63. Bogusz) - Gląba, Książek, Kotwica, Kowalski (46. Biel), Mikołajczyk - Staroń.

Lech: Szymański - Bojaruniec, Filipiak (81. Błaszczyk), Ragaman, Bojas, Wrzesiński (72. Tarnowski), Grube, Buchalski, Fredyk (63. Tabaczyński), Żurkowski (62. Adamiec), Atanacković.

Żółte kartki: Wojciechowski - Bojaruniec, Filipiak, Bojas.
Sędzia: Marcin Lech (Gdańsk).