sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Mikołajki 2012

Mikołajki 2012
 

W dniu 16 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Turku, Turkowski Klub Karate zorganizował dla swoich najmłodszych członków coroczne Mikołajki. W tym roku w ramach tej imprezy odbył się Mikołajkowy Turniej Kata oraz gry i zabawy zespołowe .Współorganizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Turku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku. W imprezie sportowo-rekreacyjnej wzięło udział około 100 zawodników z Turku, Brudzewa, Grodźca, Kłodawy i Rychwała. Zawody sędziowali instruktorzy Turkowskiego Klubu Karate oraz jego utytułowani zawodnicy, spośród których kilkoro debiutowało w tej roli. Turniej kata rozgrywany był systemem pucharowym, z podziałem na 7 grup według stopnia zaawansowania i wieku uczestników.

Po zakończeniu zmagań turniejowych nadszedł czas na gry i zabawy przygotowane przez instruktorów oraz grupę rodziców młodych karateków. Uczestnicy zostali podzieleni na osiem grup, w których rywalizowali o zwycięstwo. Walczyli zarówno o dominację w zabawach sprawnościowych, takich jak wyścigi w rzędach z licznymi przeszkodami, jak i intelektualnych, które wymagały od nich znajomości pojęć związanych ze Św. Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia oraz kreatywnego myślenia. Oprócz tego karatecy musieli zmierzyć się z wykonaniem plastycznego „portretu pamięciowego” ich ulubieńca z Laponii oraz zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas śpiewania utworów o tematyce świątecznej. Za każdą z konkurencji grupy otrzymywały punkty, po zsumowaniu których okazało się, że rywalizacja i podział drużyn były wyrównane, co wpłynęło na identyczną ilość punktów w każdej z nich. W związku z tym wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wspaniałym tortem, przygotowanym specjalnie na tę okazję. Po wspólnej fotografii przy symbolicznej choince, na której wcześniej każdy z uczestników nakleił papierową bombkę ze swoim imieniem oraz poczęstunku, przyszedł czas na podsumowanie turnieju i wręczenie nagród dla finalistów poszczególnych kategorii. Chwilę później na młodych karateków czekała kolejna niespodzianka – Św. Mikołaj, który był obecny od początku imprezy, obdarował ich drobnymi upominkami, które wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.

reklama

Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania dotychczas zdobytych przez zawodników umiejętności oraz do wspólnego – zarówno dla dzieci jak i dorosłych – spędzenia niedzielnego popołudnia.

Należy podkreślić ogromne zaangażowanie rodziców w organizację i realizację całej imprezy, bez pomocy których nie miałaby ona tak radosnej i pozytywnej atmosfery.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie firmom EK Elektrokabel i Mechanika Pojazdowa Henryk Matczak, Dariusz Żarna s.c.

reklama

Poszczególne miejsca w swoich kategoriach zajęli:

I miejsca: Aleksandra Solińska (Turek), Jakub Kuźniacki (Rychwał), Maja Gierałka (Grodziec), Wiktoria Andrzejewska (Kłodawa), Wiktor Józefiak (Turek), Anna Marucha (Turek), Igor Strzeliński (Brudzew)

II miejsca: Mateusz Mrzewiński (Turek), Wiktor Bolewski (Kłodawa), Aleksandra Kukuła (Turek), Martyna Kuśmierczak (Turek), Piotr Joński (Turek), Sara Piaseczna (Turek), Kacper Bończak (Turek)

III miejsca: Oskar Wawrzyniak (Kłodawa), Jakub Motyka (Kłodawa), Katarzyna Smarz (Rychwał), Kamil Szczepaniak (Turek), Bartosz Świątek (Rychwał), Natalia Królikowska (Kłodawa), Julian Kubiak (Kłodawa)

IV miejsca: Oskar Owczarek (Kłodawa), Igor Kaczmarek (Turek), Kinga Kwaśna (Brudzew), Jakub Bengier (Rychwał), Filip Żarna (Turek), Kacper Polus (Turek), Sandra Reśkiewicz (Turek).

Materiał prasowy Turkowskiego Klubu Karate

 

Podobne artykuły

Policjanci z Turku podsumowali 2019 rok

Policjanci z Turku podsumowali 2019 rok

8 st.
Ukazali piękno wsi Feliksów w czasie XIII...

Ukazali piękno wsi Feliksów w czasie XIII Pleneru...

23-09-2019
Kawęczyn: Wójt i radni podsumowali kadencję...

Kawęczyn: Wójt i radni podsumowali kadencję 2014-2018

17-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama