sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

W zdrowym ciele - zdrowy duch! Mieszkańcy Kun i Natalii zmobilizowani na wiosnę

W zdrowym ciele - zdrowy duch! Mieszkańcy Kun i Natalii zmobilizowani na wiosnę - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Wiosna sprzyja wysiłkowi fizycznemu. Coraz dłuższe dni, coraz więcej słońca i temperatury, które powoli acz nieubłaganie zmuszają nas do rozstania z zimowymi płaszczami. A że „sport to zdrowie”, wiedzą nawet przedszkolaki.

Mieszkańcy Kun i Natalii w gminie Władysławów maja teraz jeszcze jedną okazję do zwiększenia swojej aktywności fizycznej. Zakończyła się bowiem realizacja zadań inwestycyjnych – budowa siłowni zewnętrznych w miejscowościach Natalia oraz Kuny”.

reklama

Prace związane z wykonaniem inwestycji przez firmę Fit Park Sp. z o.o. – Sp. k. z siedzibą w Toruniu, potrwały zaledwie kilka dni. Odbiór przedsięwzięć nastąpił w środę, 21 kwietnia. Zakres inwestycji obejmował budowę otwartej strefy aktywności: wahadło, twister, wioślarz, orbitek, biegacz, rowerek, ławeczka, prostownik pleców, motyl dla osób niepełnosprawnych. Teren wokół siłowni uporządkowano, wykonano nasadzenie, wyposażono w ławki z oparciem oraz kosze na śmieci.

Głównym założeniem przy doborze urządzeń, była ich wielofunkcyjność, polegająca na umożliwieniu wykonywania jak największej liczby różnorodnych aktywności oraz możliwość wykorzystania ich przez większą liczbę użytkowników w jednym momencie, co sprzyja integracji i uczy współdziałania. Siłownie zewnętrzne dostosowane są dla osób niepełnosprawnych poprzez dostęp z poziomu terenu bez barier architektonicznych. Usytuowanie siłowni w bezpośrednim sąsiedztwie z istniejącymi placami zabaw pozwoli na wspólne i aktywne spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi. Całkowity koszt budowy siłowni w Natalii wyniósł 29.433,90 zł, w Kunach – 31.832,40 zł.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot. UG Władysławów2
fot. UG Władysławów3
fot. UG Władysławów4
fot. UG Władysławów5
fot. UG Władysławów6

Podobne artykuły

Mieszkańcy gminy Władysławów nie nudzą się...

Mieszkańcy gminy Władysławów nie nudzą się nawet w...

2 sierp.
Remiza w Natalii ma nowy dach. Kolejna...

Remiza w Natalii ma nowy dach. Kolejna inwestycja w...

5 lip.
Boże Ciało w gminie Władysławów. Wierni z Kun I...

Boże Ciało w gminie Władysławów. Wierni z Kun I...

17 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama